Ersin Antep Kimdir

Müzikolog Ersin Antep, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde dünyaya geldi.

Müzik eğitimine Ankara’da, henüz lise yıllarındayken başladı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Genel Müzikoloji ve Müzik Tarihi Bölümünde Filiz Ali, İlhan Usmanbaş, Selçuk Mülayim, Cenan Akın ve Meliha Doğuduyal gibi profesörlerden dersler aldı.

Mezun olduktan sonra Cumhuriyet, Radikal, Hürriyet Gösteri gibi yayınlarda makaleleri yayınlandı; pek çok dergide yayın kurulu üyeliği ve editörlük görevini üstlendi.

2002 yılına kadar Müzikoloji Derneği’nde genel sekreterlik yaptı.

Antep; 2002 ve 2004 seneleri arasında Uludağ Üniversitesi’nde müzik tarihi ve Musika-i Hümâyun üzerine çalışmalar yaptı.

İki sene süreyle Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nda basın müşaviri olarak çalıştı.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası ve Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası gibi diğer büyük orkestralarla konserler verdi.

Bilkent Üniversitesi’ne bağlı Ahmet Adnan Saygun Merkezi’nde akademik çalışmalar yürüttüğü sırada Gültekin Oransay, Mahmut Ragıp Gazimihal ve Cevad Memduh Altar gibi isimlerle de tanışma olanağı buldu.

Halen NTV Radyo’da çok sesli koroları tanıtan, müzik bilimine dair güncel ve tarihi olayları inceleyen “Çok Sesli” adlı programı, Açık Radyo’da ise Ali Pınar ile birlikte “Alla Turca”yı, TRT Radyo 3’te yayınlanan “Müzikli Günce” ve “Ersin Antep’le Radyo 3 Atölyesi” programlarını hazırlayıp sunan Ersin Antep; Besteciler, Orkestra Şefleri ve Müzikologlar Birliği (BESOM) üyesidir.

2019 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ödülü’ne değer görülmüştür.

AYRICA BAKIN

Tahir Sarıkaya

Tahir Sarıkaya Kimdir, Hayatı

Sunucu Tahir Sarıkaya, 1977 senesinde Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde dünyaya geldi. Tahir Sarıkaya 2003 ve 2011 …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!