Gamze Açar

Gamze Açar davasında karar çıktı

Gamze Açar, 7 Kasım 2020’de internette gördüğü iş ilanı üzerine Rıza Doğan ile irtibata geçip, iş görüşmesi için Kızılcahamam ilçesinde, odaları devre mülk olarak kiralanan termal otele gitmiş, aynı gün sabaha karşı, kaldığı 5’inci kattaki odanın balkonundan düşerek hayatını kaybetmişti.

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde, lise öğrencisi 17 yaşındaki Gamze Açar’ın iş görüşmesi için gittiği termal otelin 5’inci katından düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybetmesiyle ilgili 4’ü tutuklu 5 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

Birgün’ün haberine göre, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, Açar’ın otelde görüştüğü ve kendilerini devre mülk şirketi çalışanları olarak tanıtan 5 kişiden Rıza Doğan, Mehmet Doğan, Mustafa Emre Demiral ve Emre Eker tutuklanmış, Hüseyin Emre Gürgen ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Ankara Batı Adliyesi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmalar süresinde tutuklu
sanıklardan Mehmet Doğan ve Emre Eker de adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

Ankara Batı Adliyesi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davada, savcı, tutuklu sanıklardan Rıza Doğan hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ‘nitelikli cinsel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından 63 yıla kadar hapis cezası, Mustafa Emre Demiral hakkında ise ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçundan 21 yıla kadar hapis cezası talep etmişti.

Tutuksuz sanıklar Mehmet Doğan ve Emre Eker hakkında ise savcı, ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan 42 yıla kadar hapis cezası, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçundan 7 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemişti. Hüseyin Emre Gürgen’in ise üzerine atılı tüm suçlardan beraati talep edilmişti.

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde, lise öğrencisi 17 yaşındaki Gamze Açar’ın iş görüşmesi için gittiği termal otelin 5’inci katından düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybetmesiyle ilgili 4’ü tutuklu 5 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

Mahkeme tutuklu sanıklardan Rıza Doğan hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 26 yıla kadar hapis; Mustafa Emre Demiral hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 9 yıla kadar hapis cezası verdi.

Tutuksuz sanıklar Mehmet Doğan, Emre Eker ve Hüseyin Emre Gürgen ise tüm suçlamalardan beraat etti.

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

“HAYATA DAİR” KENAR NOTLARI

TEMEL DEMİRER   “Hayatını gerçeğe ada.”[1]   Toprağın üzerinde yaşadığını sanan ölülerin giderek arttığı bir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!