GAMZE KAHYAOĞLU DOĞAN KİMDİR

Koro Şefi Gamze Kahyaoğlu Doğan, 1985 yılında Ankara’da dünyaya geldi.

Müziğe küçük yaşlarda, Polifonik Korolar Derneği aracılığıyla başlamıştır.

Polifonik Korolar Derneği’nin çok değerli şeflerinden Taner Solukçu’dan eğitim almıştır.

Uzun seneler Polifonik Korolar Derneği’nde çalışmalarını sürdüren şefimiz, Türk Halk Müziğine olan ilgisi dolayısıyla Hamoy Derneği’nde müzik çalışmalarına devam etmiştir.

Uzun seneler Hamoy Derneği’nde yer alan Gamze Kahyaoğlu Doğan, Hamoy Derneği’ne devam ederken büyük üstad İhsan Öztürk’ten nota ve solfej dersleri almıştır.

Bu senelerde TRT’de radyo ve televizyon programlarına katılmıştır.

Lise yıllarında Ankara’da düzenlenen Liseler Arası bir “Ses Yarışması”nda derece almıştır, müzik faaliyetlerine profesyonel bir grupla devam etmiştir.

Bu senelerde gönüllü olarak çocuk korolarına hizmet vermiştir.

Şef Taner Solukçu’dan edindiği bilgiler sayesinde ilk şeflik deneyimlerini küçük yaşlarda paylaşmıştır.

İlk gençlik yıllarında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nda çalışmalarına devam eden Kahyaoğlu Doğan, uzun zaman bu koroya da devam etmiştir.

Lisans eğitimini değişik bir dal olan Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler/İngilizce Bölümü’nde tamamlayan Gamze Kahyaoğlu Doğan, müzik alanında aldığı eğitimler, sertifikalar ve derecelerle Çankaya Üniversitesi’nin ilk Türk Halk Müziği Korosu’nu kurarak gençlerle Türk Halk Müziği “repertuvar” çalışmaya başlamıştır.

Şeflik çalışmalarının yanı sıra çok sayıda konser veren Kahyaoğlu Doğan, Türk Halk Müziğine hizmet eden üstadların eserlerini gençlerle buluşturmanın gururuyla çalışmalarına başarılı bir şekilde devam etmiştir.

Türk Halk Müziğinin ve kültürel öğelerimizin toplumsal düzeni sağlamak için en önemli kaynak olduğunu savunan şefimiz, lisans eğitiminden edindiği bilgileri müzikle birleştirmenin gücünü her daim gördüğünü verdiği konserlerle ispatlamıştır.

Toplumun dinamiklerini iyi bilen insanların toplumun nabzını tutacağını düşünen şefimiz, 2012 senesinden bu yana TMMOB Makine Mühendisleri Odası Ankara Şube Türk Halk Müziği Korosu’na eğitmenliğiyle destek vermektedir.

Makine Mühendisleri Odası ile her sene farklı konunun ele alındığı, her sene farklı bir ozanın anıldığı ve her sene farklı yörelerin kültürüne yer verilen konserlerde, şefimiz, Makine Mühendisleri Odası’nın değerli koristlerinden aldığı feyizle çalışmalarını sürdürmektedir.

Çankaya Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu ve Makine Mühendisleri Odası ile çalışmalarını sürdüren şefimiz, TRT ve çeşitli özel kanalların programlarında da yer almaktadır.

2013 senesinde Bağlama Eğitmeni ve Koro Şefi Şafak Ercan Doğan ile evlenen şefimiz, bir çocuk annesidir.

AYRICA BAKIN

Patricia Marie Patty Andrews Kimdir Hayatı

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Patricia Marie “Patty” Andrews,  16 Şubat 1918 tarihinde dünyaya geldi. 1950’li …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!