Oğuz Gemalmaz Kimdir

Oğuz Gemalmaz, 1950 senesinde Ankara’da dünyaya geldi.

Gemalmaz, 18 Nisan 1984 tarihinde Batı Almanya Cumhurbaşkanı Karl Carstens tarafından Federal Almanya’da “Türk-Alman dostluğuna yapmış olduğu katkılarından ötürü Federal Almanya Liyakat Nişanı’na (Verdienstorden der Verdienstmedaille der Bundesrepublik Deutschland) layık görülmüştür.

Federal Almanya’da sendikacılık (IG Metal), işyeri temsilciliği (Firma Vickers/Bad Homburg/Almanya), Türk-Alman Dostluk Derneği başkanlığı (Bad Homburg/Almanya), Frankfurt Türk Halkevi Yönetim Kurulu üyeliği (Türkisches Volkshaus Frankfurt), Bad Homburg Yabancılar Meclisi Kurucu Üyeliği yaptı.

Kurucusu olduğu Türkiye İnsan Hakları Kurumu Vakfı’nda (TİHAK) da üyeliğini devam ettirmektedir.

Milli Prodüktivite Merkezi (MPM) yayınlarından 1985 Analitik İş Değerlendirme Puan Yöntemi isimli bir kitabı ve değişik konularda çok sayıda yayınlanmış yazı ve çevirileri bulunmaktadır.

2004 senesinde 6. basımını yapmış olan kitabının amacı, ücret grupları eğrisini de kapsayan bir şekilde puan yönteminin nasıl uygulanacağını örneklerle açıklamak ve bilhassa puan yönteminin temel taşını oluşturan ve en zor kısmını teşkil eden derecelerin tanımlarını ağırlıklandırılmış biçimde sunmaktır.

Kitap birçok çalışmada kaynak olarak kullanılmıştır.

İyi derecede Almanca ve orta derecede İngilizce ve az seviyede Rusça dillerini bilmektedir.

AYRICA BAKIN

Bennu Yıldırımlar Kimdir Hayatı

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, 22 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Girit ve Makedonya göçmeni bir aileden gelmektedir. 1969 senesinde Erenköy …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!