Senem Kuyucuoğlu

Senem Kuyucuoğlu Kimdir, Hayatı

Manken Senem Kuyucuoğlu, 22 Eylül 1990 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.

Modellik ve güzellik Yarışmalarında derece almış bir modeldir.

Türkiye’yi birçok uluslararası yarışmada temsil etti.

Kuyucuoğlu, son olarak Türkiye adına 2009 Kâinat Güzellik Yarışması’na katılmıştır.

Boxer dergisinin 2009 senesinde okur oylarıyla belirlediği Türkiye’nin en seksi 50 kadını sıralamasında da 3. sırayı almıştır.

Senem Kuyucuoğlu modelliğe 14 yaşında başladı.

2006 senesinde henüz 15 yaşını doldurmamışken Deniz Akkaya ile Top Model Türkiye yarışma programına katıldı ve burada ikinci oldu.

2007 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında “Türkiye’nin en iyi modeli” seçilen Kuyucuoğlu, aynı sene düzenlenen Best Model of the World yarışmasına Türkiye adına katıldı ve burada da “Dünyanın en iyi ikinci modeli” olarak seçildi.

Bacak boyu 123 cm olan Senem Kuyucuoğlu, modellik yarışmalarında elde ettiği derecelerin ardından mankenlik kariyerine devam etti.

Çeşitli defile ve organizasyonlarda yer aldı.

2009 yılının Mart ayında Fashion One TV’nin ekran yüzü olan Kuyucuoğlu, yine aynı kanalda Moda Polisi isimli moda programını sundu.

Nisan 2009’da katıldığı Miss Turkey 2009 yarışmasında ikinci olan Senem Kuyucuoğlu, Türkiye’yi Kâinat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) temsil etme hakkını elde etti.

24 Ağustos 2009 tarihinde Bahamalar’da yapılan Kâinat Güzellik Yarışması öncesi rahatsızlanan Kuyucuoğlu, podyuma iğne olarak çıktı ve Türkiye’yi temsil etti; fakat dereceye giremedi.

14 yaşında modelliğe başlamasını yaşamının dönüm noktası olarak niteleyen Senem Kuyucuoğlu, sahne dışında utangaç biri olduğunu belirtmiştir.

2008 senesinde verdiği bir röportajda “İlk yarışmamda erkeğe benziyorum diye beni seçmediler” diyen Kuyucuoğlu, aynı röportajda vücudunda en beğenmediği yerinin ayakları olduğunu belirtmiştir.

Mankenliğin yanı sıra oyunculuğa da adım atan genç manken ”Hadi Ya” adlı filmde başrol oynadı.

AYRICA BAKIN

Sonequa Martin-Green Kimdir, Hayatı

Amerikalı kadın oyuncu ve yapımcı Sonequa Martin-Green, 21 Mart 1985 tarihinde Russellville’de dünyaya geldi. Daha …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!