Tierney Sutton Kimdir

Tierney Sutton (doğum 28 Haziran 1963)

Sutton, Nebraska’nın Omaha kentinde doğdu ama Milwaukee, Wisconsin’de büyüdü.

Lisans eğitimini Connecticut, Middletown’daki Wesleyan Üniversitesi’nde aldı ve Boston’daki Berklee College of Music’e katıldı.

Sutton, 20 yılı aşkın bir süredir piyanist Christian Jacob, basçılar Trey Henry ve Kevin Axt ve davulcu Ray Brinker ile birlikte Tierney Sutton Band’ta müzik yapmaktadır.

Grup tüzel kişiliğe sahip bir yapıdadır ve tüm müzik ve iş kararlarını birlikte almaktadır.

Dünya çapında turneye çıkmaktalar ve Carnegie Hall, The Hollywood Bowl ve Jazz at Lincoln Center’da baş sanatçı olarak yer almışlardır.

Sutton, 1981’den beri Bahai’dir ve grubunun işleyiş tarzı “meşveret prensibine dayalıdır – grup büyük ölçüde Bahai prensiplerine göre yönetilmektedir.

Yaptığımız şeyin esasen ruhani bir şey olduğuna ve herkesin sesinin duyulması gerektiğine dair bir anlayış var.”

Gitarist Serge Merlaud ve basçı Kevin Axt’ın yer aldığı Paris Sessions ( Varese Sarabande, 2014), 2014’te En İyi Caz Vokal Albümü dalında Grammy Ödülü’ne aday gösterildi.

The Sting Variations ise 2016’da aynı kategoride aday gösterildi.

Piyanist Jacob, Sutton ve grup tarafından gerçekleştirilen Clint Eastwood yapımı Sully için film müziği besteledi ve düzenledi.

AYRICA BAKIN

Cengiz Çandar

Cengiz Çandar Kimdir, Hayatı ve Hakkında Bilinmeyenler

Cengiz Çandar, 1948 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlkokulu Ankara’da okudu. Ortaokulu Talas Amerikan Okulu’nda tamamladı. …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!