Trifon Korobeynikov Kimdir

Trifon Korobejnikow ( Rusça Трифон Коробейников ; * 16. yüzyıl ; † 17. yüzyıl ) Moskova’dan bir Rus tüccardı ve
daha sonra katip ve diyakoz oldu .

Korobeynikov, 16. yüzyıldan 17. yüzyıla geçiş döneminde yaşadı. 1582’de babası Korkunç İvan tarafından
öldürülen Çareviç İvan İvanoviç’in (1554-1581) kurtuluşu için dua etmek üzere Athos Dağı’ndaki bir manastıra
hacca gitti .

1593’te Svislach Nehri üzerindeki ahşap Minsk Kalesi’ni tarif etti .

Aynı yıl Filistin’e gitti. Kutsal Kabir’in bir kopyasıyla Moskova’ya döndü .

Tüm hacılar arasında Korobeinikov’un ” Yürüyüşü ” en yüksek şöhreti yaşadı . Çok sayıda listede (200’den fazla) bulunur ve yalnızca 19. yüzyılda en az 40 baskıdan geçmiştir.

Eski günlerde o kadar değerliydi ki, çoğu zaman tamamen kronograflara yerleştirildi ve kutsal bir kitap yetkisine sahipti. Örneğin, ” Dikanka yakınlarındaki Bir Çiftlikte Akşamlar ” daki karakterlerden biri şöyle diyor:

Basit bir esnafın tüm bu yerlerden geçtiğini düşündüğünüzde gerçekten hayret verici lordum. Üç bin milden fazla lordum! Üç bin milden fazla. Gerçekten de Rab Kendisi ona Filistin’i ve Kudüs’ü ziyaret etmesi için kefil oldu. <…> Ruh ve kalp için gerçek bir zevk! Bu kitaplar artık basılmıyor.

Ivan Zabelin (1884) ve Khrisanf Loparev’in (1889) çalışmaları , Yolculuk’un büyük ölçüde Korobeinikov’a ait olmadığını ve daha önceki bir hacı olan Vasily Poznyakov’un (1558) notlarının yeniden anlatılmasından başka bir şey olmadığı tezini geliştirdi.

AYRICA BAKIN

NİCOLE SCHERZİNGER

NİCOLE SCHERZİNGER KİMDİR, HAYATI

Amerikalı şarkıcı, dansçı, söz yazarı ve aktris Nicole Elikolani Prescovia Scherzinger, 1978 yılında Hawaii’de dünyaya …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!