Afganistan Kabil

Afganistan’da Bir Okulda İntihar Saldırısı: ”Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var”

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki bir eğitim merkezinde Cuma sabahı bir intihar bombacısı kendini patlattı. Saldırıda en az 19 kişi öldü, 28 kişi de yaralandı.

Kabil’de bir eğitim merkezine düzenlenen intihar saldırısında, ilk belirlemelere göre 19 kişi ölürken 28 kişi de yaralandı.

Saldırı sonrası ilk açıklamayı yapan Kabil polis sözcüsü Halid Zahran konu hakkında “Bir enstitünün içinde bir patlama meydana geldi, patlama çok sayıda can kaybına neden oldu” dedi.

Saldırının, “Kaj” adlı eğitim merkezinde üniversiteye giriş sınavının gerçekleştirildiği sırada meydana geldiği belirtildi.

Saldırının, Hazaraların yoğun olarak yaşadığı ve Kabil’in güneybatısında yer alan Dasht-e-Barchi bölgesinde gerçekleştiği aktarıldı.

Patlama sonrası Kabil polis sözcüsü Halid Zadran’dan saldırı ile ilgili ilk açıklama geldi.

Zadran yaşanan acı olay hakkında “Bir enstitünün içinde bir patlama meydana geldi, patlama çok sayıda can kaybına neden oldu” dedi.

Zadran, güvenlik güçlerinin de inceleme yapmak için saldırının olduğu alana geldiğini sözlerine ekledi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde insanların yardım çağrısı yaptığı görülüyor.

Taliban’ın İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Abdul Nafy Takor, güvenlik ekiplerinin olay yerinde olduğunu söyleyerek, “Sivilleri hedef almak, düşmanın insanlık dışı gaddarlığını ve ahlaki standartlardan yoksun olduğunun kanıtıdır” dedi.

Geçen hafta Kabil’deki bir caminin önünde Cuma namazından sonra insanlar camiden çıktığı sırada bomba yüklü bir araç patlatılmış, saldırıda en az yedi kişi ölmüş, aralarında çocukların da olduğu 41 kişi yaralandı.

Saldırıyı IŞİD üstlenmişti.

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

SEVİM ASLAN KİMDİR

Sanatçı Sevim Aslan, müziğe ne zaman başladığını kendisi dahi bilmemektedir.  Sanatçı kendini ilk bildiği günden …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!