Bakan Vedat Bilgin: ”Türkiye tam bağımsız demokratik bir ülke olacaktır.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın da katıldığı AK Parti Antalya İl Başkanlığınca düzenlenen partiye yeni katılanlara rozet takma töreninde, Türkiye’nin geleceğini şekillendirmeye çalışan siyasi hareket olduklarını söyledi.

Büyük Türkiye davasının yeni bir dava olmadığını, bu topraklarda bin yıldır süren bir dava olduğunu belirten Bilgin, “Bin yıl önce buranın adı ‘Anatolia’ idi. Buranın adını Türkiye yapan bir milletiz. Türkiye herhangi bir ülkenin adı değildir. Türkiye dünyanın merkezinde olan bir ülkedir” diye konuştu.

Bilgin, bugün Avrupa’nın, Batı’nın açlıkla karşı karşıya kaldığı bir dönemde tahıl sorununu çözen ülkenin Türkiye, çözen liderin de Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin hep büyük bir ülke olduğunu dile getiren Bilgin, “İnsanlık hangi tehlike ile karşı karşıya kalırsa, Türkler, Türkiye o insanlık meselesinin yanında duran bir ülke olmuştur. Dün de öyle olmuştur yarın da öyle olacaktır” ifadelerini kullandı.

BAĞIMSIZLIK, DEMOKRASİ, KALKINMA

Türkiye’nin 3 büyük meselesinin olduğunu ve bunlara AK Parti’nin sahip çıktığını anlatan Bilgin, şöyle devam etti:

“Birincisi bağımsızlıktır. Bugün dünyanın neresinde Türkiye’nin bağımsızlığına dönük bir hareket, plan olursa AK Parti ve Cumhurbaşkanımız, dava arkadaşlarımız Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini amansız ve aralıksız sürdürmektedir. Akdeniz’de de Balkanlar’da da Kafkaslar’da da yaşadığımız budur. Onun için Türkiye sadece burada yaşayan insanların ideallerini, davasını yaşatan bir toprağın adı değildir. Türkiye, insanlığın davasının yoğunlaştığı bir toprağın adıdır. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları 100 yıl önce Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini dünyaya bir kez daha tescil etmiştir. Bugün de aynı mücadeleyi sürdürüyoruz. İsim ve zaman değişmiştir ama mücadele aynıdır.”

“İKTİDARIMIZ ANTİ DEMOKRATİK UNSURLARLA MÜCADELE ETTİ”

Türkiye’nin ikinci önemli meselesinin de demokrasi olduğuna dikkati çeken Bilgin, şöyle konuştu:

“Bunun ne kadar önemli bir mesele olduğunu nereden görüyoruz? Rahmetli Menderes ve arkadaşlarının tek suçu seçilmiş olmaktı. Onlara itiraz edenler de ‘Biz millet iradesinin seçmiş olduğunu istemiyoruz. Yönetecek olan biziz’ diyordu ama millet buna ‘hayır’ dedi. Bizim iktidarımız anti demokratik bütün unsurlara karşı onları devlet düzeni içerisinde etkisiz hale getirecek mücadeleyi ortaya koyarak ‘Türkiye tam bağımsız demokratik bir ülke olacaktır. Bundan sonra da böyle olacaktır’ mesajını verdi. Bu kararlılığı ortaya koydu.” (AA)

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Zeynep Oduncu

Zeynep Oduncu Kimdir, Hayatı ve Hakkında Bilinmeyenler

28. dönem TBMM Yeşil Sol Parti Batman milletvekili olan Zeynep Oduncu, bilgisayar programcısı ve siyasetçi …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!