Caroline Fourest Kimdir

Caroline Fourest (d. 19 Eylül 1975), Fransız feminist yazar ve gazetecidir.

Fourest, 19 Eylül 1975’te Fransa’nın Aix-en-Provence kentinde doğdu. Katolik bir ailede büyüdü ve 14 yaşındayken ailesiyle birlikte Paris’e taşındı. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde felsefe okudu.

Fourest, 1990’ların ortalarında feminist ve solcu aktivist olarak tanındı. 1996 yılında, “Marianne” adlı feminist derginin kurucuları arasında yer aldı. 1997 yılında, “ProChoix” adlı derginin kurucuları arasında yer aldı. 1998 yılında, “Le Monde Diplomatique” adlı dergide gazeteci olarak çalışmaya başladı.

Fourest, 2000’li yıllarda, İslamcı grupların faaliyetlerini eleştiren yazılar kaleme aldı. 2002 yılında, “Frère Tariq” adlı kitabı yayımlandı. Bu kitap, İslamcı düşünür Tariq Ramadan’ın faaliyetlerini eleştiriyordu. 2003 yılında, “La tentation obscurantiste” adlı kitabı yayımlandı. Bu kitap, İslamcı grupların Fransa’da yükselen etkisini eleştiriyordu.

Fourest, 2010’lu yıllarda, İslamofobiyayla mücadele eden yazılar kaleme aldı. 2015 yılında, “Éloge du blasphème” adlı kitabı yayımlandı. Bu kitap, İslamofobiyayla mücadele için ateizmin önemini savunuyordu. 2016 yılında, “L’Islamophobie” adlı kitabı yayımlandı. Bu kitap, İslamofobiyayla mücadele için yapılması gerekenleri anlatıyordu.

Fourest, Fransa’nın en önemli feminist yazarlarından ve gazetecilerinden biridir. İslamofobiyayla mücadelede önemli bir rol oynamaktadır.

AYRICA BAKIN

Ben Fero

Ben Fero Kimdir, Hayatı

Rapçi ve söz yazarı Ben Fero ya da gerçek ismiyle Ferhat Yılmaz 25 Şubat 1991 …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!