CHP milletvekilleri Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

CHP milletvekilleri, Urfa’da Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 551’inci gününde sürüyor.

Aile sabahın erken saatlerinde Suruç’ta bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelerek nöbeti başlattı.

Aile, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” duvarlarına “Adalet Sergisi” için nöbet boyunca çektikleri fotoğrafları ve adliye önündeki bariyerlere “Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” yazılı pankartı astı.

CHP’DEN AİLEYE ZİYARET

Aileyi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Urfa Milletvekili Aziz Aydınlık, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve beraberlerindeki heyet ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Ferit Şenyaşar, CHP heyetine, hastanede yaşanan katliam ve dava hakkında bilgi vererek, “Adaletten başka bir şey istemiyorum” dedi. CHP’li Tanal ise, “Annemiz hiç merak etmesin bu topraklara mutlaka adalet getireceğiz” sözünü verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in söylediği “HDP’ye bakanlık verilebilir” ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Yetkisi olmayan bir konuda konuşmuş” açıklamalarını sorduğumuz Tanal, cümlelerin “düşünce özgürlüğü” çerçevesinde beyan edebileceğini belirterek şunları söyledi: “HDP de diğer partiler gibi Türkiye’nin meşru partisidir. 6 buçuk milyon insan bu partiye oy verdi. Kalkıp bu partiye ‘terörist’ mi diyeceksiniz?” Tanal, AKP’nin çok partili siyaseti tek partiye indirmeye çalıştığını belirterek, “Bu ülkeye adalet ve demokrasi gelecek bunun lamı cimi yok” dedi. (MA)

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Simurg kimdir ve hangi özelliklere sahiptir?

Simurg, mitolojik bir kuş figürüdür ve Pers, Arap, Türk ve Kürt mitolojilerinde önemli bir yer …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!