Dave Navarro Kimdir

Navarro, 7 Haziran 1967’de Santa Monica, California’da James Raul Navarro ve Constance Colleen Hopkins’in oğlu olarak dünyaya geldi.

Babasının dedesi Meksikalı göçmenlerdi.

Büyükbabası Gabriel Navarro, sanatsal soyadını benimsediği iddia edilen Meksikalı sessiz sinema oyuncusu Ramón Novarro ile yakın arkadaştı.

Gelecekteki Jane’s Addiction grup arkadaşı Stephen Perkins ile birlikte yürüyen grubun bir üyesi olduğu Kaliforniya, Sherman Oaks’daki Notre Dame Lisesi’ne katıldı.

Navarro’nun annesi, Mart 1983’te eski erkek arkadaşı John (Dean) Riccardi tarafından öldürüldü.

Riccardi, Riccardi’nin America’s Most Wanted adlı televizyon dizisinde yer almasının ardından bir izleyici ihbarı sayesinde 1991 yılında tutuklandı.

2004’te America’s Most Wanted programına çıktığında Navarro, cinayet gecesi annesini ziyaret edip yanında kalması gerektiğini ancak son anda babasının yanında kalmaya gittiğini söyledi.

2015 yılında Navarro, annesinin cinayetini ve uyuşturucu bağımlılığı sarmalını ve ölümünden bu yana geçen yıllarda üstesinden gelmek zorunda kaldığı acıyı ayrıntılarıyla anlatan Mourning Son belgeselini yayınladı.

Instructional Guitar DVD’sinde Navarro, kaykay parkında bir Jimi Hendrix şarkısı duyduktan sonra yedi yaşında gitar çalmaya başladığını anlatıyor.

Navarro, Navarro’nun çocukluk arkadaşı olan davulcu Stephen Perkins tarafından vokalist Perry Farrell’a tavsiye edildikten sonra 1986’da Jane’s Addiction grubuna baş gitarist olarak katıldı.

Grup başarılı oldu ve alternatif rock müzik sahnesinde popüler oldu.

Önümüzdeki beş yıl içinde Jane’s Addiction, Jane’s Addiction (1987), Nothing’s Shocking (1988) ve Ritual de lo Habitual (1990) adlı üç albüm çıkardı.

Ancak kişisel gerilimler, 1991’de dağılmalarına yol açtı.

Lollapalooza festivali, Farrell tarafından Jane’s Addiction için bir veda turu olarak düzenlendi.

Guns N ‘Roses’ın orijinal ritim gitaristi Izzy Stradlin’in Ağustos 1991’de ayrılmasından sonra, Navarro, Stradlin’in yerine solist Axl Rose’un ilk tercihi oldu.

Slash ile oynaması için dört girişime rağmen, hiç görünmedi.

Ancak daha sonra, End of Days film müziğinde yer alan 1999 Guns N ‘Roses şarkısı ” Oh My God ” [20] üzerinde çalmaya devam etti.

1993’te Navarro, vokal ve basta Jane’s Addiction’dan Eric Avery ve davulda Michael Murphy ile Deconstruction’ı kurdu. Grup 1994’te kendi adını taşıyan bir albüm çıkardı.

Rick Rubin prodüksiyonda yer aldı ve Butthole Surfers şarkıcısı Gibby Haynes konuk oyuncu olarak yer aldı.

Avery’nin Jane’s Addiction’dan sonra bitkin düşmesi nedeniyle turneye çıkmadılar.

Navarro, Mitt Romney’in cumhurbaşkanlığına aday gösterildiği 2012’deki Cumhuriyetçi Ulusal Kongresi’nde bir üyeydi.

2016 yılında bir Tweette görüşlerini “Özgürlükçü” olarak nitelendirdi.

Navarro, 2020 Demokratik cumhurbaşkanlığı ön seçimleri adayı olarak Marianne Williamson’ı desteklediğini belirtmişti.

Daha sonra şovunda olması da dahil olmak üzere Tulsi Gabbard’a destek verdi.

Navarro üç kez evlendi: ünlü makyaj sanatçısı Tania Goddard-Saylor (Haziran 1990 – 1992, boşandı), Rhian Gittins (15 Ekim 1994) – 20 Ekim 1994, iptal edildi) ve model ve oyuncu, Carmen Electra (22 Kasım 2003 – 20 Şubat 2007, boşandı).

AYRICA BAKIN

Paleolitik Çağ

Paleolitik Çağ, insanlık tarihindeki en eski dönemlerden biridir ve Eski Taş Çağı olarak da bilinir. …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!