Donna Hightower Kimdir

Donna Lubertha Hightower Missouri , Caruthersville’de yaşayan bir ailenin kızı olarak doğdu.

Ella Fitzgerald gibi şarkıcılardan ilham aldı, ama asla şarkıcı olmayı düşünmüyordu.

Hightower 23 yaşında evlendi, iki çocuğu oldu ve boşandı.

Chicago’da bir lokantada çalışırken, Chicago Defender gazetesinin muhabiri Bob Tillman tarafından tanıtıldı ve daha sonra Strand Hotel’de şarkıcı olarak rezervasyon hakkı kazandı.

Başlangıçta Little Donna Hightower olarak tanıtıldı, “Decca Records” ile bir kayıt sözleşmesi kazandı ve 1951’de ilk single’ı I In Not The Mood’u kaydetti.

1959’da Birleşik Krallık, Fransa, İsveç ve Avrupa kıtasının başka yerlerinde sahne aldı, daha sonra Quincy Jones, The Platters ve Johnny Hallyday ile sahne aldı. Önce Fransa’ya sonra Belçika’ya, son olarak da 1960’ların sonlarına doğru Madrid’e yerleşti.

1971’de şarkıları “Decca Records” tarafından Avrupa’nın çoğunda yayınlansa da, Columbia Records için İspanya’da kayıt yapmaya başladığı Costa del Sol Uluslararası Şarkı Festivali’ni kazandı.

Şarkıcı Danny Daniel ile ikili olarak çalıştı, en başarılı rekoru, birlikte yazdıkları “This World Today A Mess” (İspanyolca: “Este Mundo es un Conflicto”) uluslararası bir hit oldu ve ABD’de olmasa da, 1972’de dünya çapında bir milyondan fazla sattığı bildirildi.

Doğduğu topraklara 1990 yılında döndü.

Teksas, Austin’de yaşamaya başladı.

Amerikan İncil Müzik Atölyesi’nin Austin Bölümünde aktifti.

Calvary Baptist Kilisesi’nin bir üyesiydi ve yerel radyo programlarında yer aldı.

2013 yılında Austin’de 86 yaşında bir caz festivalinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

AYRICA BAKIN

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir Hayatı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 21 Şubat 1966 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde  dünyaya geldi.12 çocuklu bir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!