ERDAL ÇOLAK

ERDAL ÇOLAK KİMDİR

Gazeteci, yazar ve akademisyen olan Erdal Çolak, 1975 yılında Konya’nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Kuşca kasabasında doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Konya’da tamamladı.

1996 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde başladığılisans eğitimini Danimarka Kraliyet Okulu Kütüphanecilik bölümünde tamamladı.

Yüksek lisans (IVA) 2003-2006 Copenhagen (The Royal School of Library and Information Science) Kütüphane ve Bilgi Bilimi lisans derecesi, tezinin konusu ise “Kültürler Arası İletişim ve Kütüphanelerin Danimarka Toplumunda Yaşayan Etnik Azınlıklar Üzerindeki Rolü”dür.

Doktora (IVA) 2008-2010 Copenhagen (The Royal School of Library and Information Science) Kütüphane ve Bilgi Bilimi Yüksek Lisans derecesi olup, doktora çalışmaları:

• Bilgi Yönetimi
• Bilgi Eleştirisi
• Kültürel Teori, bilgi ve deneyim, toplumun kültürel kurumları
• Bilgi Davranış ve Kuruluşlarda Sistem Tasarımı
• Bilgi ve Medya Tarihi

Danimarka The Union Press Assciation IPC Yönetim Kurulu Üyesi olan yazar, uluslararası basın-yayın kartı sahibidir.

Kişisel gelişim alanında eğitimler alan yazar, yaşam koçluğu ve NLP (Zihinsel ve Dilsel Programlama) konusunda da sertifika sahibidir.

Danimarka Entegrasyon Bakanlığının hazırladığı gençlerin dil, eğitim, iş ve günlük yaşamda Danimarka toplumunda göçmenlikten kaynaklanan sorunlara çözüm amaçlı projelerde etkin rol alan yazar, çalışmalarda araştırmacı olarak görev yapmasının yanı sıra politik olarak da etkin bir biçimde çalışmaktadır.

Danimarka vatandaşı olan yazar halen Kopenhag’da yaşamaktadır.

Yazarın diğer kitapları:

– ”Sonsuzluk ile Hiçlik Arasındaki İnsan” isimli kitabı, Mennesket Mellem Evigheden Og Intetheden” ismiyle Dancaya çevrilmiştir.
-”Yalnızlık Aşktır; Yalnızlık, Yokluğun, Hiçliğin Şiirleri” isimli kitabı, ”Loneliness Is Love” ismiyle ingilizceye çevrilmiştir.
– Ben Sana Değil Kendime Geç Kalmışım (şiir)
– Yüreğim Sensizliğim, Yüreğimde Tutamadığım Sessiz Çığlık (şiir)
– Aşk Varoluş ve Sen adlı felsefi , psikolojik roman
– Ağlarım Bir Kendime Birde Kırılgan Sesine (şiir)
– Tarihin Başladığı Uygarlık, Kürdistan ve Kürtler

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Şovenizmin tehlikeleri nelerdir?

Şovenizmin bir dizi tehlikesi vardır ve bunlar genellikle toplumlar arasındaki ilişkileri bozabilir, barışı tehdit edebilir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!