Tolga Yücel Kimdir, Hayatı

Yazar Tolga Yücel, 1974 senesinde Bursa’da dünyaya geldi.

Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İİBF Fakültesi Almanca İşletme ve Enformatik Bölümü’nde, yüksek lisans öğrenimini de İstanbul Bilgi Üniversitesi SBE İşletme Bölümü’nde gördü.

Ulusal ve uluslararası şirketlerde yöneticiliğin ardından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Genel Sekreteri olarak çalıştı.

Daha sonra kendi iletişim ve yönetim danışmanlığı şirketini kuran, halen büyük markalara hizmet veren Tolga Yücel, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Danışmanlığı, Bersay İletişim Grubu CEO’luğu görevlerini yerine getirdi.

Habertürk TV’de iletişim dünyasındaki gelişmeleri yorumladığı, her hafta yayınlanan “İletişim Pazarı” programını Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Cansu Canan Özgen ile birlikte hazırladı ve sundu. Nisan 2017’ye kadar e-ticaret çözümleri sunan Bilginet E-Ticaret Hizmetleri A.Ş.’de Pazarlama Üst Yöneticisi (CMO) olarak görev yapan Yücel, iki seneden fazla bir süre Digital Age dergisinde aylık olarak dijital sosyoloji, dijital ekonomi, e-ticaret, dijital pazarlama üzerine yazılar kaleme aldı.

Yücel, ayrıca Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve Feyza Çankaya Yücel ile ASTV’de haftalık yayınlanan “Analiz” programında 5 sene boyunca yorumculuk yapmıştır.

Tolga Yücel, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans bünyesindeki derslerden “Marka Yönetimi” ve “Satış Yönetimi” ile Bahçeşehir Üniversitesi‘nde yüksek lisans programlarında “Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi” üzerine dersler vermiştir.

Halen Türkiye’nin ilk dijital ajans kollektifi Megawatt Ajans Hizmetleri A.Ş.’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olmanın yanında; İletişim, dijitalleşme, strateji ve gelecek projeksiyonları konusunda konferanslar vermektedir.

Tolga Yücel, kurucusu olduğu Yücel İletişim ve Yönetim Danışmanlığı bünyesinde markalara, liderlere, ulusal ve uluslararası şirketlere markalaşma, iletişim ve dijitalleşme üzerine danışmanlıklar vermektedir.

Dijital varlık şirketi Coiny‘nin Danışma Kurulu Üyesi olan Yücel, ayrıca Fintechtime dergisinde finans teknolojileri üzerine yazılar kaleme almaktadır.

Tolga Yücel’in ilk kitabı “Son İnsan – Dijital Bir Gelecekte Hayatta Kalmanın Yolları” adlı kitap, Kasım 2018 yılında raflardaki yerini almış ve okuyucularıyla buluşmuştur.

AYRICA BAKIN

Piri Reis Kimdir Hayatı

Osmanlı denizcisi, kaptanı ve kartografı Piri Reis, 1465 yılında dünyaya geldi. Amerika’yı gösteren Dünya haritaları …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!