Ramazan Kurtoğlu Kimdir Hayatı

Akademisyen, ekonomist ve yakın çağ siyasi tarihi uzmanı Ramazan Kurtoğlu, 27 Nisan 1956 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde dünyaya geldi.
Yedi kardeşin en büyüğüdür.

Tam ismi Ramazan Kağan Kurtoğlu’dur. Babası eski şampiyon milli güreşçi ve yağlı güreşçilerden Muharrem Kurt’dur.

İlkokul, ortaokul ve Aksu Öğretmen Lisesi’ni Antalya’da bitirdikten sonra 1981 senesinde Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayıp 1982 senesinde İstanbul Üniversitesi’nde Personel Yönetimi ve Endüstri İlişkileri üzerine yüksek lisansını bitirdi.

Daha sonra The University of British Colombia, Vancouver, University of California, San Diego, University of Pennsylvania ve Kaliforniya Irvine’de genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce eğitimi, davranış bilimleri, uluslararası finansman, ekonomi ve küresel operasyon yönetimi konularında lisansüstü, master ve doktora öğrenimi gördü.

1999 senesinde Kaliforniya Üniversitesi’nde Uluslararası Finans ve Piyasa Sermayeleri başlıklı sertifika programı yapmıştır.
2002 senesinde Kaliforniya Üniversitesi’nde Küresel Operasyon Yönetimi alanında Pre-MBA programını bitirdi.

Ramazan Kurtoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi’nde ekonomi dersleri verdi.
Aynı üniversitede Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanlığı yaptı.

2 sene Ortadoğu Gazetesi’inde makaleler kaleme aldı.

Ramazan Kurtoğlu, Koç Holding ve Bilfar Holding A.Ş, Kurtkaya Holding A.Ş ve Esman Şirketler Topluluğu’nda 1 Mart 1983 ve 31 Mayıs 2009 tarihleri arasında 26 sene ekonomik danışmanlığın yanı sıra Bütçe ve Finansman Şefliği, Mali Planlama ve Mali Kontrol Müdürlüğü, İhracat Direktörlüğü, Mali İşler ve Finansman Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdürlük, İcra ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2014 senesinde Habertürk kanalında “Pelin Çift ile Öteki Gündem” programına birçok kez konuk oldu.

Ramazan Kurtoğlu, 26 Ocak 2016 tarihinde Habertürk Tv’de Cansu Canan Özgen’in sunduğu Öteki Gündem adlı programda, Türkiye’nin PKK/PYD’den kurtulması için söz konusu savaşı Musul’da, Kerkük’te ve Halep’te karşılamadığı takdirde savaş ortamının en fazla 10 sene sonra Anadolu’nun doğusuna kayacağını söyleyip, gerekirse 50.000 – 100.000 şehit vermeyi göze alarak, bu savaşa girmesini savundu.

12 Aralık 2018 tarihinde Habertürk TV’de yayınlanan ve Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programına konuk olarak profesör Canan Karatay ile birlikte katıldı.

AYRICA BAKIN

İlyas Salman Kimdir Hayatı

İlyas Salman 1950 yılında Malatya ili Arguvan ilçesi Asar köyünde dünyaya geldi. Nüfus cüzdanında doğum …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!