Fehmi Dalsaldı Kimdir Hayatı

Fehmi Dalsaldı, Gullüm Show’un sivri dilli ismi Azize olarak hafızalara kazındı.

Fehmi Dalsaldı, 17 Şubat 1978 tarihinde Siirt’de dünyaya geldi.

Tam ismi Deniz Fehmi Dalsaldı’dır.

Babası esnaf, annesi ev hanımıdır.

Bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Lise öğrenimini moda tasarım üzerine yaptı.

Üniversite öğrenimini sırasında stilistlik ve iç mimarlık eğitimi aldı.

Daha sonra işletme okudu.

Fehmi Dalsaldı, 2004 senesinden itibaren özel bir bankada memur olarak çalışırken 2007 senesinde arkadaşlarının tavsiyesiyle İzzet Çapa’ya ait “Cahide” adlı mekanda ilk olarak Bülent Ersoy taklidi yaparak kariyerine başladı.

Çocukluk arkadaşı Alper Alpözgen’in kaleme aldığı metinleri sahnede oynayarak sahne hayatına devam etti.

Şahika Koçarslanlı (Binnur Kaya), Gönül Yazar, Sezen Aksu, Huysuz Virjin (Seyfi Dursunoğlu), Yıldız Tilbe, Seda Sayan, Nur Yerlitaş, Zerrin Özer, Oya Aydoğan, Banu Alkan, Nazlı Ilıcak, Saba Tümer, Melek Baykal, Zeki Müren dahil pek çok taklit yapabilmektedir.

Gündüzleri bankada çalışmaya devam ederken geceleri haftada 2 gece sahneye çıkmaya devam ettikten sonra banka memurluğundan 2010 senesinde istifa etti ve yalnızca sahnelerde olmaya başladı.

Yavuz Seçkin ve İsmail Baki Tuncer’le Tv ve Radyo programları yaptı.

Fehmi Dalsaldı, 2011 senesinde Show TV’de Saba Tümer’le Bugün adlı programda yayınlanan Gullüm Show daha sonra 2013 senesinde bir süre Melek Baykal’ın programı Melek’te yayınlanmış, 2013 senesinde Melek’ten de ayrılmıştır.

Fehmi Dalsaldı, Gullüm Show’un sivri dilli ismi Azize olarak hafızalara kazındı.

Müjdat Gezen’nin yazıp, yönetip oynadığı geniş sanatçı kadrosu olan, Şarkılar Seni Söyler ve Pera Müzikali adlı iki dev müzikalde başrollerde oynadı.

2018 senesinin Ekim ayında yönetmenliğini Müjdat Gezen’in yaptığı “Şarkılar Seni Söyler” adlı müzikalde; Müzeyyen Senar ile başlayan ve Zeki Müren’in vefatıyla sona eren gazino hayatı anlatılırken, Fehmi Dalsaldı oyunda Sezen Aksu, Zerrin Özer ve Bülent Ersoy’u canlandırdı.

Oyunda Cüneyt Arkın, Hayko, İpek Yalova, Semiha Yankı ve Fatih Ürek gibi sanatçılar rol aldı.

2019 senesinin Kasım ayında yönetmenliğini Müjdat Gezen’in üstlenendiği “Pera Müzikali” adlı müzikalde; Müjdat Gezen, Cüneyt Arkın, ve Gönül Yazar, Kayhan Yıldızoğlu, Cem Cücenoğlu, Şebnem Schaefer, Ogeday Girişken ile birlikte Fehmi Dalsaldı da rol aldı.

2020 senesinde yine yönetmenliğini Müjdat Gezen’in yaptığı “Çalsın Sazlar” adlı müzikalde; Müjdat Gezen, Gönül Yazar, Melike Demirağ, Cengiz Küçükayvaz ile beraber oynadı.

AYRICA BAKIN

Gülçin Hatıhan Kimdir Hayatı

Tiyatro ve dizi oyuncusu Gülçin Hatıhan, 21 Aralık 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.İlk, orta ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!