FINDIK BUSE KATILMIŞ KİMDİR

Fındık Buse KATILMIŞ, 1990 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Ortaokuldan itibaren müzik çalışmalarına başlamıştır.

Lise ve üniversite eğitimini aldığı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda sürdürdü, 2015 senesinde bitirdi.

2019 tarihinde Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans eğitimini halen devam ettirmektedir.

2009 – 2014 tarihleri arası T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu’nda “Misafir Sanatçı” olarak yer almıştır.

2015 – 2019 seneleri arası İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSMEK kurumunda “Türk Halk Müziği Koro Eğitmeni” olarak görev yaptı.

2019 yılından itibaren Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde akademik müzik çalışmalarını yürütmekte, “Repertuar Eğitmeni” olarak yer almaktadır.

Bu çalışmalarının yanında, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok etkinlikte solo konserlerinde yer aldı, müzik topluluğu projelerinde sahne aldı.

Yerel ve ulusal yayın yapan birçok televizyon ve radyo programına konuk sanatçı olarak katıldı.

2007 senesinden günümüze, müzik endüstrisi içerisinde profesyonel olarak sürdürdüğü müzisyenlik kariyeri devam etmektedir.

Kariyerinde 6 karma, 1 adet solo olmak üzere toplamda 7 adet müzik albümü projesi mevcuttur.

O Ses Türkiye’nin 26 Ekim Pazartesi akşamı yayınlanan bölümünde Fındık Buse Katılmış, ismiyle tüm jürinin sempatisini kazandı.
Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Ünsal Ünlü Kimdir Hayatı

Gazeteci Ünsal Ünlü, 22 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 1982 senesinde Radyo Çocuk Saati’nde …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!