George Clooney Kimdir

George Timothy Clooney (d. 6 Mayıs 1961, Kentucky) Amerikalı yönetmen, yapımcı, senarist ve oyuncu.

1961’de Kentucky’de Nicholas Joseph “Nick” Clooney ve Nina Bruce Warren’ın çocuğu olarak dünyaya geldi.

Ablası Adelia “Ada” Zeidler’dir. İlk şov dünyası deneyimini beş yaşında, bir yarışma programında Illinois televizyon sunucusu olan babası Nick için metin tahtalarını tuttuğunda aldı.

Film yıldızı Jose Ferrer ile evli olan aktris ve şarkıcı Rosemary Clooney’nin yeğeni ve oğulları Miguel Ferrer’in kuzenidir.

Clooney, 1979’dan 1981’e kadar Kuzey Kentucky Üniversitesi’ne gitti ve diplomasız da olsa orada radyo gazeteciliği okudu.

1989’dan 1993’e kadar aktris Talia Balsam ile evlendi ve 2004’ten 2013’e kadar aktrisler Krista Allen, Elisabetta Canalis ve Stacy Keibler ile çıktı. Genç yaşta Dedee Pfeiffer ile ilişki içindeydi.

Nisan 2014’te İngiliz-Lübnanlı avukat ve insan hakları avukatı Amal Alamuddin ile nişanlandı.

Çift, Eylül 2014’te Venedik’te evlendi.

Clooney’nin karısı soyadını aldı. Haziran 2017’de ikizleri oldu.

2021’de, Amal Alamuddin’in bazı zorlu gelişmeleri soruşturduğu göz önüne alındığında, medyaya çocuklarının fotoğraflarını yayınlamaktan kaçınması çağrısında bulundu.

George Clooney Hollywood Birleşmiş Milletler’in yardım kampanyalarında sık sık görünmektedir. En son Afrika’da görülen Clooney yaptığı bağışlar nedeniyle “humanitarian” olarak medyada yerini almıştır.

AYRICA BAKIN

Dünya Destanları

Dünya tarihinin çeşitli dönemlerinde ve farklı coğrafyalarda, milletler tarafından yaratılmış ve nesilden nesile aktarılmış destanlar, …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!