HPG yaşamını yitiren askerlerin künyelerini yayınlandı

Fırat Haber Ajansı (ANF), 31 Mayıs’ta servis ettiği haberle, Türkiye’nin asker kayıplarını gizlediğine işaret ederek, 29 Mayıs’ta Metîna’da çıkan çatışmada yaşamını yitirdiği belirtilen 4 askerin ismini duyurdu.

Haberde, Astsubay Kıdemli Çavuş Yunus Eylik, Uzman Çavuş Ali Taşkın (Siirt Komando Tugayı), Uzman Çavuş Mevlüt Çetin ve Uzman Çavuş Ahmet Akpınar’ın yaşamını yitiren askerler olduğu ifade edildi. HPG Sözcüsü Serdar Yektaş, ellerinde 9 asker cenazesinin olduğunu ve bazı asker ailelerinin kendilerine başvuru yaptığını açıkladı.

HENÜZ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Aradan geçen süreye rağmen ismi açıklanan askerlere dair Savunma Bakanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı. Bir süre önce konuya dair açıklama yapan HPG Sözcüsü Serdar Yektaş, ellerinde 9 asker cenazesinin olduğunu ve bazı asker ailelerinin kendilerine başvuru yaptığını açıkladı. Yektaş açıklamasında, “Türk Devletinin tehditleri nedeniyle ailelerin ismini açıklamayacağız” dedi.

KÜNYELERİ YAYINLANDI

ANF, bugün de söz konusu tarihte yaşamını yitirdiği belirtilen Astsubay Kıdemli Çavuş Yunus Eylik ve Uzman Çavuş Ali Taşkın’a ait künyeler ve eşyaların görüntüsünü yayınladı.

Görüntülerde sırt çantalar, bir silah, şarjörler, bıçaklar, bir el feneri, bir tespih ve dürbünler ile iki rütbeli askere ait künyeler yer alıyor. (MA)

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Halk Ozanı Ali Filiz Kimdir

Halk Ozanı Ali Filiz, 1956 yılında Bayburt Demirözü’nde doğdu. Şiire 1975 yılında başladı. 2000 şiir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!