Zap Haberleri

Zap’ta yaşanan çatışmada bir komando üsteğmen hayatını kaybetti

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 17 Nisan 2022 tarihinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde PKK’ye yönelik karadan ve havadan “Pençe Kilit” adıyla yeni bir operasyon başlatmıştı.

MSB’den yapılan açıklamada, Duhok’un Amedi ilçesine bağlı Zap-Avaşin-Basyan bölgesinde düzenlenen “Pençe Kilit” operasyonunda, Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş adlı askerin öldüğü duyuruldu.

Erkuş’un Malatya nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

28 yaşındaki Erkuş’un 41’inci Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli olduğu, operasyon kapsamında yaşanan çatışmada hayatını kaybettiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 28 Mayıs 2019’da Federe Kürdistan Bölgesi toprakları içerisinde başkent Erbil’in Soran ilçesindeki Hakurk bölgesinde Pençe Operasyonu’nun başlatıldığını duyurdu.

Bir yıl sonra ise 17 Haziran 2020’de Duhok’un Zaho ilçesi sınırında bulunan Haftanin’de PKK’ye yönelik “Pençe Kaplan” adıyla karadan operasyon başlattığını duyurdu. Operasyon kapsamında TSK unsurları sınırdan kilometrelerce içeri geçip askeri üs kurdu.

TSK 23 Nisan 2021’de Duhok’un Amedi ilçesi sınırları içerisindeki Metina, Zap ve Avaşin-Basyan’da “Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım” adıyla karadan operasyon başlattı.

Son olarak TSK, 17 Nisan’da Duhok’un Amedi ilçesi sınırları içerisindeki Zap, Avaşin-Basyan’da “Pençe-Kilit” adıyla havadan ve karadan operasyon başlatmıştı.

Son olarak Duhok’un Amedi ilçesine bağlı Zap-Avaşin-Basyan bölgesinde düzenlenen “Pençe Kilit” operasyonunda, Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş adlı asker hayatını kaybetti.

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Günter de Bruyn Kimdir

Alman yazar Günter de Bruyn, 1 Kasım 1926 tarihinde Katolik bir ailenin dört çocuğundan en …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!