Mickey Rourke Kimdir

Rourke, İrlanda ve Fransa kökenli bir ailenin çocuğu olarak Schenectady, New York’ta 16 Eylül 1952’de dünyaya geldi.

Babası, Philip Andre Rourke, Sr., amatör bir vücut geliştirmeciydi ve Mickey altı yaşındayken ailesini terk etti.

Yaşadığı boşanmanın ardından, Rourke’un annesi Ann, beş oğlu olan bir polis memuruyla evlendi; Mickey ile Mickey’nin erkek ve kız kardeşini de yanına alarak Mickey’nin daha sonra devam edeceği Miami Beach Senior High School’un (Miami Beack Ortaokulu) bulunduğu güney Florida’ya taşındı.

Rourke, ilk gençlik yıllarında, daha çok spor üzerine yoğunlaştı.

Miami’deki Boys Club’da savunma sporları eğitimi aldı.

Orada boksu da öğrendi ve amatör boks kariyeri yapmaya karar verdi.

Rourke 12 yaşındayken ve 53.5 kg iken horoz siklette ilk boks maçını kazandı.

Rourke ilk maçlarından bazılarında “Andre Rourke” adıyla dövüştü.

Rourke, boks kariyetine Miami Beach, Florida’dadaki meşhur; Muhammed Ali’nin de kariyerine başladığı “5th Street Gym”de devam etti.

1969 yılında, o zamanlar 63.5 kg ağırlığında olan Rourke dünya valter siklet şampiyonu Luis Rodríguez ile eşleşti.

Rodriguez dünyanın bir numaralı orta siklet boksörüydü ve maç için dünya şampiyonu Nino Benvenuti ile antrenman yapıyordu.

Rourke, bu maçın ardından beyin sarsıntısı geçirdiğini iddia etmiştir.

1971 yılında “Florida Golden Gloves” yarışmasında yaptığı bir maç sırasında bir beyin sarsıntısı daha geçirdi.

Doktorların kendisine bir yıl boksa ara vererek dinlenmesi gerektiğini söylemesi üzere Rourke, geçici olarak ringlerden ayrıldı.

Rourke’un siyasi görüşleri, 1989’da çektiği Francesco’dan kazandığı paranın bir kısmını Geçici İrlanda Cumhuriyet Ordusu’na bağışlamasının ardından çeşitli eleştirilerle karşılaştı.

Rourke daha sonra, her ne kadar IRA sembolü olan bir dövme taşıyor olsa da, bağışa ilişkin olarak yaptığı açıklamayı geri aldı.

Rourke, bir röportajında, ABD eski Başkanı George W. Bush ile 11 Eylül saldırıları hakkında “Başkan Bush yanlış zamanda yanlış yerdeydi. Bir başkası bu durumla nasıl başa çıkardı bilemiyorum” demiştir. Rourke sözlerini şöyle sürdürmüştür: “Kimin Başkan olduğunu zerre kadar umursamıyorum. Bush ya da bir başkası fark etmez. Bu sorunun basit bir çözümü yoktur… Ben her şey için Bush’u suçlayanlardan değilim. Hristiyanlar ve Müslümanlar arasındaki bu b.k Haçlı Seferlerine kadar uzanıyor; öyle değil mi?” demiştir.

1981 yılında, Hardcase (1981) isimli filmin çekimleri sırasında tanıştığı ve daha sonra Homeboy (1990) adlı filmde birlikte rol aldığı Debra Feuer ile evlendi. İkili 1989 yılında boşandı.

Rourke, o zamanlar sevgilisi olan Carré Otis ile birlikte Vahşi Orkide filmini çekmiştir. İkilinin filmdeki seks sahneleri magazin basınında yer bulmuştur.

Otis ve Rourke 26 Haziran 1992’de evlenmişlerdir. Rourke, 1994’te eşine şiddet uygulamak nedeniyle tutuklanmıştır.

Daha sonra, Rourke aleyhinmdeki suçlamalar düşmüştür. Yeniden bir araya gelen Rourke ve Otis, Exit in Red isimli filmde birlikte rol almışlardır. Ancak, çiftin evliliği 1998 yılında sona ermiştir.

Kasım 2007’de, Rourke bu kere alkollü araba kullanmak nedeniyleMiami Beach’te bir kez daha tutuklanmıştır.

AYRICA BAKIN

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir Hayatı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 21 Şubat 1966 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde  dünyaya geldi.12 çocuklu bir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!