Muğdat Malkaver: ”Oğlum İntihar Etmedi, Öldürüldü”

İstanbul Finans Şehir Merkezi’ndeki Yapı firmasında güvenlik görevlisi olarak çalışan Ferhat Malkaver, 27 Haziran’da tarihinde çalıştığı yerde sabah saatlerinde firmada çalışan işçiler tarafından ölü bulundu.

Çalıştığı Finans Şehir Merkezi’nde yaşamını yitirmiş halde bulunan Ferhat Malkaver’in babası Muğdat Malkaver, oğlunun ölümünün “şüpheli” olduğunu belirterek, “Bu bir cinayettir” dedi.

Yaşamına son verdiği ileri sürülen Malkaver’in babası Muğdat Malkaver, oğlunun ölümüne dair iddiaların gerçekçi olmadığını belirterek, şüpheli buldu. Ajansımıza konuşan baba Malkaver, oğlunun bir sorunun olmadığını, hatta annesine ve arkadaşlarına bayramda memlekete gideceğini söylediğini aktardı.

KİMSE İLGİLENMEDİ

Oğlunun inşaatta gece vardiyasında çalışan bir güvenlik görevlisi olduğunu ifade eden baba Malkaver, “Oğlum gece 3 buçukta görevini tamamlayıp şantiyenin oluşturduğu gruba mesaj atıyor. Mesajın içeriğini bilmiyorum. Daha sonra kimse onunla ilgilenmiyor. ‘Nerde kaldı, ne oldu’ diye oğlumun peşine düşmemişler. Ta ki sabah saat 08.00 işçilerin işbaşı yapana kadar” dedi.

Oğlunun sabah iş başı yapıldığı sırada amiri Ünal ve Ersin adlı arkadaşları tarafından bulunduğunu söyleyen Malkaver, “İpten indirmesi bir suçtur. Canlı olursa onu indirirsin kurtarırsın. Canlı değil onu neden indiriyorsun. Bu da bir şüphe. Daha sonra olay yeri inceleme ve savcı olay yerine gidiyor” diye belirtti.

‘ŞEBEKE’ İDDİASI

Baba Malkaver, şantiyedeki güvenlik görevlilerinin kendi aralarında bir “şebeke” kurdukları yönünde işçilerden duyum aldığını ifade ederek, oğlunun da bu “şebekeye” dahil edilmek istendiğini söyledi. Baba Malkaver, “Oğlumun da bu şebekeye dahil edilmek istendiğini ancak kendisinin bunu kabul etmediğini öğrendim. Oğlum, kendisini bu şebekeye dahil etmek isteyenlere, ‘Ben bunu kabul etmem, eğer yaparsanız sizi şikayet ederim’ demiş. İnşaatta böyle bir hırsızlık olmuş. Bizde bunun araştırılmasını istiyoruz. Bu malzemeyi kim çalmış. Benden daha çok şirketin bu malzeme olayının peşine düşmesi gerekiyor. Kim yapmış? Kimler yapmış? Bunu çıkartırlarsa öğrenmiş oluruz” diye ifade etti.

‘BU BİR CİNAYETTİR’

Oğlunun ölümüne “cinayet süsü” verildiğini ve bunun “cinayet” olduğunu kaydeden Malkaver, “İntihar eden bir insan bir not yazar. Saat 3 buçukta Ersin arkadaşıyla konuşuyor, arkadaşı, ‘gel yemeğimizi yiyelim’ diyor. Oda gelmemiş ve ondan sonra onun peşine düşmüyorlar. Öldü mü kaldı mı deyip yanına dahi gitmiyorlar” dedi. Oğlunun ölümünün inşaattan çalınan malzemelerden dolayı kaynaklandığını ve bundan dolayı oğlunun arkadaşlarından “şüphe” duyduğunu dile getiren Malkaver, “Kesinlikle bu bir cinayettir” diye konuştu.

İŞTEN ÇIKANLAR!

Baba Malkaver, oğlunun ölümünden sonra kendi kuzeninin, oğlunun çalışma arkadaşı Ersin ve amirleri Ünal adlı kişilerin işten çıktıklarını belirtti. Malkaver, bu işten çıkmalardan şüphe duyduğunu ve bunun bir sebebinin olması gerektiğini kaydetti. Malkaver, “Bu işin içinde kimin eli varsa gerçeğin açığa çıkartılmasını istiyoruz” dedi. Avukatların medyanın ve şirket yöneticilerinin de bu olayı araştırması gerektiğini dile getiren Malkaver, bütün yetkililere ve vicdan sahibi olan herkese oğlunun ölümünün aydınlatılması yönünde çağrıda bulundu. (MA)

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Stefanos Dragumis Kimdir

Stefanos Dragumis (1842-1923), Yunan siyasetçi, yargıç ve yazardır. 31 Ocak-18 Ekim 1910 tarihleri arasında 89. …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!