NİCOLE SCHERZİNGER

NİCOLE SCHERZİNGER KİMDİR, HAYATI

Amerikalı şarkıcı, dansçı, söz yazarı ve aktris Nicole Elikolani Prescovia Scherzinger, 1978 yılında Hawaii’de dünyaya geldi.

Filipinli baba ve Rus asıllı, Hawaii doğumlu annenin iki çocuğundan biridir.
Annesi Rosemary, profesyonel bir hula dansçısı (Hawaii kökenli bir dans) ve büyük annesi saygın bir Mariachi şarkıcısıydı.

Ailesi Nicole’un doğumundan kısa bir süre sonra ayrıldı.
Nicole 6 yaşındayken, öz babası olarak gördüğünü söylediği ve soyadını aldığı, Alman kökenli Gary Scherzinger, annesi ve kız kardeşiyle birlikte Louisville, Kentucky’ye taşındı.

Louislille’de kariyerine genç yaşlarda başladı.
Nicole Scherzinger, güzel sanatlar lisesindeki eğitiminin ardından Coca-Cola’nın düzenlediği yetenek yarışmasını (The Coca-Cola Classic Talent Contest) kazandı.

Bu sayede The Actors Theatre of Louisville’deki pek çok oyunda rol aldı.

Her ne kadar eğitimine sahne sanatlarında devam etmek üzere Dayton, Ohio’daki Wright State University dans bölümüne girdiyse de 1999 yılında Days of The New isimli rock grubunun vokalisti Travis Meeks’in ısrarı üzerine grupla birlikte birkaç demo kaydı yapmak için eğitimine bir süreliğine ara verdi.

2000 senesinde Days of The New ile aradığını bulamayan Nicole, eve döndü ve kendi şarkıları üzerine çalışmaya başladı.
2001 yılında The WB’nin TV şovu Popstars’a katıldı ve tamamı kızlardan meydana gelen pop grubu Eden’s Crush’da kendine bir yer edindi.

Ayrıca The Pussycat Dolls adlı pop grubunun baş vokalistir.
Grubun 2001 senesinde çıkardığı Get Over Yourself isimli single, listelerde ilk beşe yükselmiş olsa da plak şirketinin iflas etmesiyle, grup dağıldı.

Eden’s Crush’ın dağılmasıyla kendi kariyerine odaklanan Nicole Scherzinger, şansını oyunculukta denedi, 2003 senesinde Chasing Papi ve Love Don’t Cost A Thing, ve 2004 yılında Be Cool isimli filmlerde ve My Wife and Kids ile Half & Half isimli TV şovlarında rol aldı.

Bir arkadaşının 2003 yılında The Pussycat Dolls isminde bir grubun toplandığından bahsetmesiyle gruba sonradan katıldı.
Gruba sonradan katılmasına rağmen neredeyse grubun Eylül 2005’de çıkardığı PCD albümündeki bütün vokalleri kendi başına yaptı.

Nicole ve Pussycat Dolls, özellikle Don’t Cha, Buttons, Beep, Stickwitu gibi singleları ile müzik listelerinde üst sıralara yükseldi.

“Don’t Cha”, Amerikan listelerinde uzun süre ilk sırada kalmayı başardı.

Ayrıca Nicole Scherzinger, Tokyo International Forum’da Japon süperstar Yoshiki’nin şarkısı I Will Be Your Love’ı ve Nicole Kea adıyla Adam Sandler]’ın başrollerinde oynadığı 50 First Dates (İlk Elli Öpücük) isimli filmin soundtrack albümünde Breakfast in Bed isimli şarkının cover versiyonunu seslendirdi.

Black Eyed Peas, Busta Rhymes and Timberland’le de çalıştı.
Nicole Scherzinger, alternatif rock grubu 311’in vokalisti Nick Hexum ile nişanlandı ancak daha sonra çift bu nişanı bozdu.

311 grubunun 2002 senesindeki hit şarkıları Amber, onun için yazılmıştı ve Nicole, şarkının klibinde de yer aldı.
Amerikalı şarkıcının Ke’ala isminde bir de kız kardeşi bulunmaktadır.

2009 Aralık ayında Amerikan şarkı yarışması “The Sing-Off”un jüri üyeliğini yaptı.
Nicole Scherzinger, 2007 senesinden beri Formula 1 Pilotu Lewis Hamilton ile 8 senelik birlikteliğin ardında Şubat 2015’te ayrıldılar.

Nicole Scherzinger, 2016 senesinde Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov ile çıkmaya başladı. 2019 yılının başlarında ayrıldılar.

Ocak 2020’de eski İskoç ragbi oyuncusu Thom Evans ile birlikte olmaya başladı.

AYRICA BAKIN

Henry James Kimdir Hayatı

Amerikalı yazar Henry James, 15 Nisan 1843 tarihinde ABD’de dünyaya geldi. 19. yüzyılın sonlarında ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!