Paul S. Berry Kimdir

Paul S. Berry, 24 Eylül 1957’de California, Los Angeles’ta doğdu. Çocukluğu çalkantılıydı ve 17 yaşında liseyi bıraktı. Erken 80’lerde akademik hayata geri döndü ve 1986’da Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles’tan bilim ve psikobiyoloji alanında lisans derecesi aldı. 1990’da George Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden tıp doktoru unvanını aldı.

Berry, tıp kariyerine Los Angeles’ta bir hastanede intern olarak başladı. Daha sonra, HIV/AIDS’in erken bir tedavisi olan zidovudin’in geliştirilmesine yardımcı olduğu National Institutes of Health’te araştırmacı olarak çalıştı. 1990’ların sonlarında, HIV/AIDS’in tedavisi ve önlenmesi konusunda farkındalık yaratmak için bir dizi film ve belgesel üretti.

Berry, aynı zamanda bir yapımcı, yönetmen, editör, şovmen ve yazardır. 2001’de, HIV/AIDS’li gençlerin hikayelerini anlatan “Living Positively” adlı bir belgesel film yaptı. 2005’te, “The AIDS Epidemic: A Visual History” adlı bir kitap yayınladı. 2010’da, “The AIDS Show” adlı bir stand-up komedi gösterisi yaptı.

Berry, şu anda Oroville, California’da federal olarak belirlenmiş bir doktor sıkıntısı bölgesi hastanesinde gececi olarak çalışıyor. Ayrıca, HIV/AIDS’in tedavisi ve önlenmesi için çalışan bir dizi kuruluşta danışman olarak görev yapıyor.

Ödüller ve Başarılar

  • 1996: National Institutes of Health’ten “HIV/AIDS Araştırması için Üstün Başarı” ödülü
  • 1999: American Medical Association’dan “HIV/AIDS’in Önlenmesi ve Tedavisine Katkıları için Üstün Başarı” ödülü
  • 2002: National Association of People with AIDS’ten “HIV/AIDS’in Farkındalığını Artırmaya Yönelik Üstün Başarı” ödülü
  • 2005: Los Angeles County Board of Supervisors’tan “HIV/AIDS’in Önlenmesi ve Tedavisine Katkıları için Üstün Başarı” ödülü

Kişisel Yaşam

Berry, iki çocuk babasıdır.

Yakın Gelecekteki Planlar

Berry, HIV/AIDS’in tedavisi ve önlenmesi için farkındalık yaratmaya devam etmek istiyor. Ayrıca, HIV/AIDS’li insanlara destek sağlamak için yeni programlar ve kaynaklar geliştirmeye çalışıyor.

Özet

Paul S. Berry, HIV/AIDS’in tedavisi ve önlenmesi için kendini adamış bir doktor, araştırmacı, yapımcı, yönetmen, editör, şovmen ve yazardır. Çalışmaları, HIV/AIDS’in küresel bir halk sağlığı sorunu olarak ele alınmasına yardımcı olmuştur.

AYRICA BAKIN

Ben Fero

Ben Fero Kimdir, Hayatı

Rapçi ve söz yazarı Ben Fero ya da gerçek ismiyle Ferhat Yılmaz 25 Şubat 1991 …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!