Emre Olur

Sedat Peker’in Basın Danışmanı Emre Olur Kimdir?

Emre Olur, 1990 yılında İstanbul Bahçelievler’de dünyaya geldi. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in “basın danışmanı” olarak bilindi. Flash TV ve Beyaz TV’deki programlara, sosyal medya uzmanı ünvanıyla katıldı.

İlk defa Gökhan Özoğuz’u tehdit etmesiyle kamuoyunun gündemine gelmişti. Özoğuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 15 Temmuz paylaşımına tepki vermişti.

Dönemin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a “Belirli bir kesimin dışında kimse 15 Temmuz katliamını bir bayram olarak kutlamadı, kutlamayacak da. 15 Temmuz marşı nedir ya? 19 Mayıs günü İzmir Marşı söylenir ve söyletilmelidir!” diyerek tepki gösteren Özoğuz’u sosyal medya üzerinden tehdit eden Olur, “Elbet, İstanbul’un karanlık sokaklarında karşılaşacağız. İşte o zaman sana hangi sahibin kan vermeye gelecek? Göreceğiz tosun!” demişti.

İYİ Parti eski sosyal medya direktörü Kerim Çoraklık 2018 yılında Beyaz TV’de yapılan programlarda FETÖ üyesi olmakla suçlanması sonucu 14 ay tutuklu kalmıştı.

Adı anılan Olur, yapılan eylemin kumpas olduğunu ve ortaya atılan asılsız iddiaların Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’nde Emniyet mensupları ile beraber kurgulandığını belirtmişti.

Aynı ekibin yine Muharrem İnce’ye dair bir kumpas hazırlığında olduğunu dile getirmişti.

En ilginç detaylardan biride Olur, Peker ile üzerinde henüz sabıkası yokken görüşme yaptığını ve bu sebeple suçsuz olup ”Suç örgütüne yardım” konusunda kendisine iftira atıldığını belirten gazeteci Süleyman Özışık’a yanıt vererek Peker’in 2020 Eylül’de Süleyman Özışık’ın kızının düğününe giden 80.000 ₺ ve mücevher ve çelenkleri neden kabul ettiğini sormuş ve Özışık’ın ”Sedat Peker” yazılı çelenklerin önündeki fotoğraflarını yayımlamıştı.

Olur’un, 1 Ağustos tarihinde katıldığı bir Twitter konuşma odasında Doğu Perinçek’in Sedat Peker-FETÖ ilişkisi iddialarına değinmesi üzerine taraflar arasında tartışma yaşanmıştı.

Olur, bunun üstüne Perinçek ile olan telefon görüşme kaydını yayımladı. Yayınlanan kayıtta Perinçek “Sedat Peker’in Ergenekon davasındaki savunmasını okursanız Fethullah Hocaya zerafetli göndermeler selamlar olduğunu görürsünüz. Bunu bilmeyen yoktur davaya katılanlardan. Ben bunu söyledim.” diyerek kendini savunmuştur.

Doğu Perinçek ile Emre Olur’un Twitter’da yaşanan tartışmasından sonra Peker ve Perinçek arasında çıkan tartışma üzerine Vatan Partisi’nin yayını Aydınlık gazetesi tarafından “Sedat Peker’in FETÖ’ye ‘zarif’ selamı: Hiçbir cemaati hedef almadım hakim bey” adlı manşeti yayınlandı.

Mehmet Ağar, Azeri iş adamı Mübariz Mansimov’un cezaevine helikopter pisti yaptırdığı iddialarına yanıt vermişti.

2012 yılında Susurluk Davası’ndan aldığı 2 yıl hapis cezası nedeniyle Aydın Yenipazar Cezaevi’ne giren Mehmet Ağar, o dönem cezaevine helikopter pisti yaptırdığı iddiasıyla ilgili “Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır” demişti.

Mansimov’a yanıt olarak yapılan bu açıklama üzerine Sedat Peker’in ‘basın danışmanı’ olarak bilinen Emre Olur, Mehmet Ağar’a ‘sözlerini düzeltme’ çağrısında bulunmuştu.

Konuya ilişkin Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Olur, “Mehmet Ağar derin devletin başı, Mübariz Mansimov’un söylediği şeylerden sadece birini yalanlamışsın. Ancak bazı gazeteler Sedat Peker’i yalanladı diye haber yapmışlar. Reis yalanlanmayı hiç sevmez. Bence bu işi düzelt yoksa akşama SADAT’cılardan daha kötü duruma düşersin” demişti.

Olur, Peker’in BAE günlerinde kimi açıklamalarını doğrudan paylaşan kişi olmuş, birçok isme Peker adına yanıt vermişti.

Emre Olur, 17 Eylül 2022 tarihinde BAE makamlarınca sınır dışı edildikten sonra Arnavutluk’ta yakalanarak Türkiye’ye getirilmişti.

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

BARIŞ (MI DEDİNİZ?!)

TEMEL DEMİRER “Bizim tercihimiz savaş ve barış arasında değil, haysiyetli veya haksız bir yaşam arasında.”[1] …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!