SERDAR KÖMÜRCÜ

SERDAR KÖMÜRCÜ KİMDİR

Serdar Kömürcü, Mardin’in Derik İlçesine bağlı küçük bir köyde (Ilıca), 1986 yılında dünyaya geldi. Ilıca İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra 2 yıl, okula ara vermek zorunda kaldı. İki yıl aradan sonra 6-7 km uzaklıkta bulunan Tepebağ Ortaokulu’na kaydını yaptırdı.

Aile bireyleri içinde, ilkokuldan sonra okula devam eden ilk kişiydi. Ortaokulu bitirdikten sonra ilçedeki tek lise olan, Derik Lisesine kaydını yaptırdı. Her sabah Derik ilçesine kâh yürüyerek kâh otostop çekerek liseye gidip gelmek zorunda kaldı. 3 yıl boyunca 7-8 kilometrelik yolun çilesini hücrelerine kadar çekti.

2006 yılında liseden mezun oldu. 2007 Yılında Mersin Üniversitesi Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünü kazandı. 2011’de üniversiteden mezun oldu. 

9 Eylül 2013’te mezun olduğu Derik lisesine öğretmen olarak atandı. Bir tesadüf müydü değil miydi bilinmez ama yine bir 9 Eylül 2016 günü görevinden uzaklaştırıldı, Eğitim-Sen üyesi olduğu için ve Eğitim-Sen’in aldığı karar gereği iki günlük iş bırakma eylemine katıldığı için. 101 gün süre boyunca mesleğinden uzak kaldı. İki günlük iş bırakma eyleminin gerekçesi 10 Ekim 2015’te Ankara’da meydana gelen patlamayı protesto etmekti.

19 Aralık 2016’da mesleğine iade edildi. 28 Ağustos 2017’de Bayram’a üç gün kala Orta Anadolu’nun Aksaray iline sürgün edildi. Sürgünün gerekçesi yine 10 Ekim 2015’te Ankara’da meydana gelen patlamayı protesto etmesiydi.

Hala Eğitim-Sen üyesidir. 8 gün Aksaray’da görev yaptıktan sonra Diyarbakır Bismil’e tayini çıktı. Halen Bismil Şehit Neşe ALTEN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapmaktadır. 

Ödül ve Çalışmaları:

11.Şerzan KURT Öykü Ödülleri 2021, yarışmasında Kürtçe hikâye dalında “ŞIBAKE” adlı öyküsü Jüri üyeleri tarafından ödüle değer görüldü. Ödül aldı.

“Bernamegeh”, “Mezopotamya Yazarlar Derneği” gibi sosyal medya platformlarında şiirleri yayınlandı. MYD yazarları ile birlikte “ANTOLOJİYA ÇÎROKÊN MEZOPOTAMYAYÊ-Mezopotamya Öyküleri Antolojisi” adlı kitapta bir öyküsü yer aldı. Yine MYD yazarları ile birlikte “DEPTER” adlı bir dergi çıkardı. Dergide makale tarzında bir yazısı yayınlandı. 

Yayınlanmış Kitapları

1= Jan /2016/Gece kitaplığı / İstanbul

2= Güvercinin Gözyaşları / 2017/ Na Yayınları / İzmir

3= Seyithan /2018/ Na Yayınları / İzmir

4= Çîrokên Welêt /2019/ J&J Yayınları / Diyarbakır

5= Seyithan Kurtlara Karşı / Na Yayınları / 2021 /İzmir

Bernamegeh Türkçe

UYARI: Yazıların izinsiz kopyalanması ve Web Sitelerinde yayınlanması kesinlikle yasaktır. Hakkınızda yasal işlemlerin başlatılabileceğini lütfen unutmayın!

AYRICA BAKIN

Henry James Kimdir Hayatı

Amerikalı yazar Henry James, 15 Nisan 1843 tarihinde ABD’de dünyaya geldi. 19. yüzyılın sonlarında ve …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!