Sibel Can Kimdir, Hayatı

Şarkıcı ve oyuncu Sibel Can, 1 Ağustos 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kariyerine dansöz olarak başlayan Can, daha sonra şarkıcılık yapmaya başladı ve günümüzde televizyon ve sinema oyunculuğu ile sunuculuk da yapmaktadır.

2016 senesinin Nisan ayında DMC Müzik’ten Arabesque isimli albümünü çıkaran Sibel Can, bu albümde efsane besteci Burhan Bayar’ın 80’li yıllara damga vuran ‘Gülüm Benim’, ‘Sevmek’, ‘Bu da Geçer’, ‘Mavi Mavi’, ‘Seninle ilk defa’, ‘Yalnızım dostlarım’, ‘Mutlu Ol Yeter’, ‘Hasret Rüzgârları’, ‘Benim Hatım’, ‘Gurbet Geceleri’ gibi sevilen şarkılarını seslendirdi.

9 Nisan 2016 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde, 10 Ağustos 2016 tarihinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda konser veren ve ilk kez Arabesque albümünden şarkılar seslendiren Sibel Can, Bostancı konseri öncesi; “Beni arabeskin büyük ustası Orhan Gencebay keşfetti, o zamanlardan beri arabesk müziği çok seviyorum” demiştir.

Sibel Can 10 Ağustos 2016 tarihindeki İstanbul Harbiye’deki konserinde Ayla Çelik ile “Bağdat” isimli şarkıya düet yaparken, Rap müziğin sevilen isimleri Eypio & Burak King ikilisiyle birlikte arabesk rock tınıları ile de dikkat çeken “Günah Benim” isimli rap şarkıya düet yapmıştır.

Can, konser öncesi verdiği röportajda ‘Eypio ve Burak King’i çocuklarım sayesinde keşfettim.

100 milyonun üzerinde izlenmişler.

İlk defa rap yapacağım için çok heyecanlıyım”

2016 ve 2017 yılları arasında O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği

2016 yılının Kasım ayında düzenlenen Altın Kelebek Ödül Töreni’nde yılın en iyi arabesk-fantezi müzik sanatçısı olarak seçilmiştir.

Bu yarışmada gecenin sunucusu Okan Bayülgen tarafından kilolarıyla ilgili espri yapılması üzerine hayranları tepki göstermiştir.

Okan Bayulgen’e en büyük tepki Sibel Can’ın eski eşi Hakan Ural’dan gelmiştir ve Bayülgen’i ciddi bir şekilde eleştirmiştir. 2017 senesinde Kanal D’de yayımlanan Sevda’nın Bahçesi isimli dizide başrolde yer aldı.

Haziran 2018’de, yirmi ikinci albümü, Yeni Aşkım, DMC tarafından yayımlandı.

Milliyet’ten Mayk Şişman, albüm hakkında şu şekilde yazdı: “Sibel Can’ın Bahadır Tatlıöz ve Yalın gibi isimlerin şarkılarına albümünde yer vermesi sevindirici. Kendi sınırları çerçevesinde farklı tatlar sunabilmeyi amaçlaması ve sırtını sadece Tarkan ya da Serdar Ortaç şarkılarına yaslamaması da mutluluk verici elbette”.

1988 senesinde o dönemin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer’in evinde gizlice evlendi.

Bu evlilikten daha sonra Engincan ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi.

Hakan Ural’dan 1999 senesinde boşandı.

Bir sene sonra Sulhi Aksüt ile hayatını birleştirdi ve bu evlilikten Emir adında bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

İlk eşinden iki, ikinci eşinden de bir olmak üzere üç çocuğu bulunmaktadır.

Sulhi Aksüt’ten 2010 yılında ayrılmıştır.

 

AYRICA BAKIN

Şovenizmin tehlikeleri nelerdir?

Şovenizmin bir dizi tehlikesi vardır ve bunlar genellikle toplumlar arasındaki ilişkileri bozabilir, barışı tehdit edebilir …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!