VOLKAN KAPLAN KİMDİR

Volkan Kaplan, 1980 senesinin Eylül ayında İstanbul’da doğdu.

 Başarılı sanatçı Volkan Kaplan aslen Amasya’nın Merzifon İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

 Columbia Records, Volkan Kaplan Production, KALAN SES GÖRÜNTÜ sanatçının çalıştığı müzik şirketleridir.

Volkan Kaplan’ın Berhava isimli albümü bulunmaktadır.

Yaklaşık olarak 1 saatlik süre zarfında dinleyeceğiniz bu albüm, sanatçının 20 senelik müzikal birikimini barındırmaktadır. 

Aynı zamanda ses mühendisi olan “Volkan Kaplan”; kendi prodüktörlüğünü yaptığı ilk solo albümü “Berhava” ile yurtiçi ve yurtdışında yapacağı etkinliklerde, dinleyicileriyle buluştu..

Enstrümantal ezgilerin ve sözlü eserlerin harmanlandığı bu albümde; aranjmanlarını, ses mühendisliğini, bağlama, bass ve tar icralarını sanatçı bizzat kendisi yapmıştır. 

Analog olarak kaydedilen, neredeyse hiç edit yapılmayan bu albüm, herşeyi önceden tasarlamaya ve müzisyenleri günümüzde yapılanın aksine, edit yapmadan çalmaya yönlendirmiştir.

 Sanatçının kendine has ve müzikal anlamda birbirinden farklı yönlerini dinleyicilere sunmak amacıyla yapılan bu albüm, icracının tüm bilgi, birikim ve müzikal ideolojisini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Albümde yer alan eserler geleneksel olup; Anadolu coğrafyasının esintilerini beraberinde getiren ve aynı zamanda Azerbaycan’ın “mugam” müziğinin kült bir eserini de barındırmaktadır.

Albüm, ileride dinleyicilere sunulacak olan serilerin başlangıç noktası niteliğindedir. 

Volkan Kaplan ‘ın “Berhava” isimli ilk solo albümü için, 26 Mart pazartesi günü Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikte; Usta Sanatçı Cengiz Özkan ve Volkan Kaplan, birbirinden değerli müzisyen kadrosuyla sahne alarak, önemli bir konsere imza attılar.

AYRICA BAKIN

Patricia Marie Patty Andrews Kimdir Hayatı

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Patricia Marie “Patty” Andrews,  16 Şubat 1918 tarihinde dünyaya geldi. 1950’li …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!