Atilla Yeşilada Kimdir Hayatı

Gazeteci, Ekonomist ve TV programı sunucusu Atilla Yeşilada, 1961 senesinde Bahariye, İstanbul’da dünyaya geldi.

1980 senesinde ST George Avusturya lisesini bitirdi.

1978 senesinde AFS (Amerika Lise Değişim Programı) bursuyla ABD, Wisconsin Eyaletinde bir sene lise öğrenimine devam etti.

Üniversite öğrenimini ABD’nin Illinois Eyaletinde Eastern Illinois Üniversitesinde Ekonomi ve İşletme dalında yaparak tamamladı.

Ekonomi branşında Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsü’nde üst lisans yaptıktan sonra, New York Eyaleti; Troy, Rensselaer Polytechnic Institute Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi dalında doktora çalışmaları yaptı.

Yeşilada, 1989 senesinde bir sene The Jerome Levy Institute’da araştıra uzmanı olarak görev yapmıştır.

Eş zamanlı olarak çeşitli Amerikan Üniversitelerinde ekonomi ve finans dersleri verdi.

Atilla Yeşilada, 1990 senesinde Türkiye’ye dönerek 2011 senesine kadar Global Menkul Değerler, Eczacıbaşı Menkul Değerler ve Ege Yatırım olmak üzere çeşitli aracı kurumlarda araştırmadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı.

2001 senesinde Murat Üçer ile birlikte halen 20 Gelişmekte Olan Ülke’de faaliyet gösteren ve araştırma ürünlerini çokuluslu şirket ve fon yöneticilerine pazarlayan GlobalSource Partners’ın Türkiye danışmanları oldu.

2001 ve 2011 seneleri arasında CNBC-E, Habertürk, Business Channel ve CemTV’de ekonomi ve haber analiz programları da sundu.

Halen GlobalSource Partners vasıtasıyla 100’den fazla yabancı müşteriye İstanbulanalytics markası altında ise 30 Türk kuruma araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunnaktadır.

Hormonlu Büyüme Yılları ve Muhalif Bir Ekonomistin Güncesi adlı iki kitabı bulunan Atilla Yeşilada, yıllardır çeşitli internet sitelerinde de yazılar kaleme almaktadır.

YouTube’ta ekonomi üzerine yaptığı yayınlarla oldukça geniş bir kitleye ulaşmaktadır.

AYRICA BAKIN

Florence Pugh Kimdir Hayatı

Florence Pugh, 3 Ocak 1996 tarihinde Oxford, İngiltere’de dünyaya geldi. Tam ismi Florence Rose C.M. …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!