Austin Butler Kimdir Hayatı

“Elvis” filmiyle şöhreti yakalayan Austin Butler, 17 Ağustos 1991 tarihinde Anaheim, Kaliforniya, ABD’de dünyaya  geldi.
David Butler, Lori Butler çiftinin oğludur.
Tam ismi Austin Robert Butler’dir.  
Ashley Butler (d.1986) isminde bir ablası bulunmaktadır.
Anne babası, Austin Butler yedi yaşındayken ayrıldı.
On üç yaşında gitar ve on altı yaşında piyano çalmayı kendi kendine öğrendi.
Butler yedinci sınıfa kadar devlet okuluna devam etti, daha sonra çalışma programına daha iyi uyum sağlamak için evde eğitim almak üzere okuldan ayrıldı. 
Evde eğitimine onuncu sınıfa kadar devam etti ve daha sonra eyaletin lise denklik diploma sınavı olan CHSPE’yi geçti.
Austin Butler, çocukluğu boyunca sinema tutkusuyla büyüdü ve ilk defa on üç yaşında küçük rollerde oyunculuk yapmaya başladı; paralelinde kurslara giderek oyunculuk eğitimi almaya başladı.
Zoey 101, iCarly, Hannah Montana, Waverly Büyücüleri, The Carrie Diaries ve Arrow gibi çeşitli televizyon dizilerinde oynadı.
2010’lu yıllardan itibaren sinema filmlerinde de kamera karşısına geçen Butler, Davetsiz Misafirler, Dude, Ölüler Ölmez ve Quentin Tarantino’nun imza attığı son film olan Bir Zamanlar… Hollywood’da filminde rol aldı.
Kariyerine tv dizilerinde başlayan Austin Butler, önce Disney Channel ve Nickelodeon’da rol aldı ve daha sonra The CW’nin Life Unexpected ve Switched at Birth programlarında tekrar eden bölümler de dahil olmak üzere gençlik dramalarında rol aldı.
2013 ve 2014 senelerinde The Carrie Diaries ve 2016 ve 2017 senelerinde  de The Shannara Chronicles adlı dizilerde başrol oynayarak tanındı.
Austin Butler, Broadway’deki ilk çıkışını 2018 yılında The Iceman Cometh’in yeniden canlanmasında yaptı.
2019 senesinde Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood filminde Tex Watson’ı oynadı.
Austin Butler, 2011 yılından 2019 yılına kadar aktris Vanessa Hudgens ile ilişki içindeydi. 
Austin Butler, 2021 yılının sonlarından beri model Cindy Crawford’ın kızı model Kaia Gerber ile ilişki içindedir.
Uzun bir aradan sonra gelen ve efsane şarkıcı Elvis Presley’in yaşamını canlandırdığı müzikal biyografi “Elvis” filmi ile Austin Butler kendi oyunculuk çıtasını üst seviyelere taşıdı.
Elvis performansıyla Austin Butler, henüz 30’lu yaşlarının başında 2023 Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.
Austin Butler, 2024 senesinde Dune : Çöl Gezegeni Bölüm İki filminde Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista, Christopher Walken, Florence Pugh ile birlikta rol aldı.

AYRICA BAKIN

Patricia Marie Patty Andrews Kimdir Hayatı

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Patricia Marie “Patty” Andrews,  16 Şubat 1918 tarihinde dünyaya geldi. 1950’li …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!