Florence Pugh Kimdir Hayatı

Florence Pugh, 3 Ocak 1996 tarihinde Oxford, İngiltere’de dünyaya geldi.

Tam ismi Florence Rose C.M. Pugh’dır. Babası lokantacı Clinton Pugh, annesi dansçı ve dans öğretmeni Deborah Mackin’dir.

Toby Sebastian isminde erkek kardeşi ve Arabella Gibbins ve Rafaela “Raffie adlarında iki kız kardeşi bulunmaktadır.

Florence Pugh küçükken trakeomalaziden muzdaripti ve sıklıkla hastaneye kaldırılırdı.

Üç yaşındayken, aile daha sıcak havanın sağlığını iyileştireceğini umarak İspanya Sotogrande’ye yerleşti.

Altı yaşına kadar orada yaşadılar, sonra Oxford’a geri döndüler.

Wychwood Okulu ve St Edward’s Okulu’nda özel olarak eğitim gördü.

İlk çıkışını 2014 senesinde The Falling isimli drama filmiyle yapan Florence Pugh, 2016 senesinde Lady Macbeth’te da mutsuz bir evli kadını canlandırdığı başrolüyle tanındı ve bu performansıyla BIFA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Uluslararası atılımı 2019 senesinde güreşçi Paige’in biyografik spor filmi Fighting with My Family’deki rolüyle oldu.

Korku filmi Ritüel’de (Midsommar) duygusal sorunlu bir kadını ve Little Women filminde Amy March’ı oynadı.

Amy March rolü ile Akademi Ödülü ve BAFTA Ödülü’ne aday gösterildi.

Sıradışı bir gerilim olan Ritüel (Midsommar) filmi ile müthiş bir performans ortaya koyan başarılı oyuncu Florence Pugh, 2022 senesinde Dert Etme Sevgilim, A Good Person ve 2023 senesinde de Oppenheimer filmlerinde yer almıştır.

Florence Pugh, 2019 senesinde kendinden 21 yaş büyük olan oyuncu Zach Braff ile çıkmaya başladı ve 2022 senesinde ayrıldılar.

Florence Pugh, 2023 senesinde, atom bombasının icadına yol açan Manhattan Projesi’ni yürüten bilim adamı J. Robert Oppenheimer’ı konu alan ve senaryosunu yazıp yönetmenliğini de Christopher Nolan’ın yaptığı “Oppenheimer” adlı sinema filminde oynadı.

Başrolde Cillian Murphy yer alırken, Emily Blunt Oppenheimer’ın eşi Katherine “Kitty” Oppenheimer, Matt Damon Oppenheimer’ın askerî sorumlusu General Leslie Groves ve Robert Downey Jr. da Amerika Birleşik Devletleri Atom Enerjisi Komisyonu’nun kıdemli üyesi Lewis Strauss rolünde, Harry S. Truman rolünde Gary Oldman, Oppenheimer’in aşık olduğu Jean Tatlock rolünde Florence Pugh oldu.

Yardımcı oyuncu kadrosunun diğer üyeleri arasında, Josh Hartnett, Casey Affleck, Rami Malek ve Kenneth Branagh bulunmaktadır.

Florence Pugh, 2024 senesinde Dune : Çöl Gezegeni Bölüm İki filminde Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista, Christopher Walken, Austin Butler ile birlikta rol aldı.

Ödülleri :

2016 – BIFA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Lady Macbeth)”

AYRICA BAKIN

Ali Özmen Safa Kimdir Hayatı

Kıbrıslı iş adamı Ali Özmen Safa, 1947 senesinde Kıbrıs, Mağusa’da Çınarlı köyünde dünyaya geldi.Annesi Vedia …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!