BUKET BENGİSU KİMDİR

Şarkıcı Buket Bengisu, 19 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da gördü.

 Babasının bas gitar, amcasının piyano çaldığı bir aileden müziğe ilgili olarak yetişti.

 1996 yılında konservatuvara girip İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ana sanat dalı Koro şarkıcılığı bölümünden mezun oldu.

2000 senesinde aynı okulun müzikal bölümüne girip 2003 senesinde Müzikal şarkıcılığı bölümünden mezun oldu.

Ayrıca Türkiye Çocuk Tiyatrosu’nda beş sene çocuk oyunlarında oynadı ve yapımında yer aldı.

Grup Safir ile birlikte Türkiye’yi 2002 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Leylaklar Soldu Kalbinde” isimli şarkıyla temsil etmiştir.

2002 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’nde Grup Safir ile birlikte seslendirdiği Leylaklar Soldu Kalbinde adlı parçasıyla birinci gelince, Türkiye’yi 2002 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmeye hak kazandı. 

Yarışmada, 29 puan toplayarak yarışmayı 16. sırada bitirdi.

2011 senesinde “Golden Voice Moldova” Festivalinde (Special prize of jury WAFA Awards) Jüri özel ödülü, 20.yılını kutlayan “XX.International Discovery Pop Music” Festivali’nde (Award of Most Promosing Performer) En iyi Performans, (Award for best lyrics) En iyi söz, (Award of Bulgarian National Radio Best Song) Ulusal Bulgaristan Radyosu en iyi şarkı ödüllerini kazandı.

 Buket Bengisu, arkadaşlarıyla 2011 senesinde “Dünden Bugüne Eurovision” konseri düzenlemiş ve belirli bir izleyici kitlesi edinmiştir.

 Expo Channel’da kültür ve sanat programı hazırlamış, “Sevilen Film Müzikleri Festivali” ismi altında bir etkinlik de düzenleyen Bengisu, müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

AYRICA BAKIN

Patricia Marie Patty Andrews Kimdir Hayatı

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Patricia Marie “Patty” Andrews,  16 Şubat 1918 tarihinde dünyaya geldi. 1950’li …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!