Süleyman Soylu

Soylu: ”Ortalama haftada 5 bin uyuşturucu satıcısı ve imalatçısını gözaltına alıyoruz”

Bursa’da düzenlenen Kökünü Kurutma Operasyonu sonrası konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz” dedi.

Süleyman Soylu, Bursa’da uyuşturucu satıcılarına yönelik “Kökünü Kurutma Operasyonu”nda 110 şüpheliden 95’inin gözaltına alındığını açıkladı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ile yeni bir operasyon düzenlediklerini belirten Soylu, 70 adrese 1730 güvenlik görevlisi, 15 narkotik köpeği, 1 helikopter, 3 insansız hava aracının katılımıyla saat 05.30’dan itibaren bir operasyon düzenlendiğini kaydetti.

Soylu “Şu saat itibarıyla 95’i gözaltına alındı, operasyonlar devam ediyor” diye konuştu.

Bursa’ya son 1,5 ay içerisinde ikinci gelişi olduğunu aktaran Soylu, “Bin defa gelmemiz icap ederse bin defa geleceğiz ve bu operasyonları gerçekleştireceğiz. Hedefimiz sınırlarımızın içerisine hiçbir uyuşturucu maddenin girmemesini sağlamaktır, bunu temin etmektir” dedi.

“Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yapıyoruz” diyen bakan Soylu “Ortalama haftada 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz. Bu konuda arkadaşlarımız, emniyet teşkilatımız, jandarma teşkilatımız büyük bir gayret gösteriyor. Daha dün Diyarbakır’da 1900 kilogramın üzerinde esrar ele geçirildi. Bu mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. İnancımız var, irademiz var, kararlılığımız var. Gençlerimizi bu illete bulaştırmak isteyenlere müsamaha göstermeyeceğiz. Gereğini yerine getiriyoruz, yerine getirmeye de hep birlikte devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (Rudaw)

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

BARIŞ (MI DEDİNİZ?!)

TEMEL DEMİRER “Bizim tercihimiz savaş ve barış arasında değil, haysiyetli veya haksız bir yaşam arasında.”[1] …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!