iRAN sALDIRILARI

HDK-İ ve Komele, İran Saldırılarına İlişkin Açıklama Yaptı

İran Kürdistan Demokrat Partisi (HDK-İ) ve İran Kürdistanı Devrimci Emekçiler Topluluğu (Komele), İran Devrim Muhafızlarının kendilerine düzenlenen saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

İran Kürdistan Demokrat Partisi (HDK-İ), saldırılar nedeniyle bugün yaptığı açıklamada halka çağrı yaptı.

Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanı Saman Berzinci şu ana kadar 9 kişinin yaşamını yitirdiğini, 32 kişinin ise yaralandığını açıklamıştı.

Rudaw’ın verdiği habere göre HDK-İ açıklamasında “Kürdistan’ın sokaklarında öfkenizi gösterin ve Kürdistan’a asla diz çöktürmeyecek şeyin haklı davamız olduğunu gösterin. İradeniz, tüm diktatörlere diz çöktürecektir” sözlerini kullandı.

Komele Sekreterliği’nden de İran saldırılarına ilişkin yapılan açıklamada maddi zararın olduğu belirtilerek “2 Peşmerge yaralandı ve tedavileri süren Peşmergeler Süleymaniye’deki hastanelere gönderildi” denildi.

Saldırının 11 dronela yapıldığı ve örgütün ana üs merkezinin hedef alındığı bildirildi.

Bugün gün içinde İran, kamikaze dronelar ve füzelerle HDK-İ’nin Erbil’in Koye ilçesi, Komele’nin Süleymaniye’nin Qaladize ilçesindeki Zirgiwez köyü ve PAK’ın da Erbil’in Pirde ilçesi sınırlarında yer alan üslerine saldırı düzenlendi.

Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanı Saman Berzinci şu ana kadar 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 32 kişinin ise yaralandığını belirtti.

Bernamegeh Türkçe

AYRICA BAKIN

Led Zeppelin Kimdir Hakkında bilgi

Led Zeppelin, 1968 senesinde Jimmy Page tarafından kurulan İngiliz kökenli bir rock müzik grubudur. Rolling …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!