Vladimir Kliçko Kimdir

Vladimir Vladimiroviç Kliçko ( Volodimir Volodimiroviç Kliçko, 25 Mart 1976, Semipalatinsk), WBA, IBF, WBO, The Ring ve IBO eski Dünya Ağır sıklet Boks Şampiyonu Ukraynalı boksör.

WBC eski kemer sahibi Vitali Kliçko kardeşidir. 2017’de boksu bırakmıştır.

Wladimir Klitschko’nun baba tarafından büyükbabası Rodion Klitschko (1910–?), Halkın İçişleri Komiserliği’nin ( NKVD ) bir çalışanıydı.

Babaannesi Tamara Yefimovna, kızlık soyadı Etkinson, bir köy öğretmeniydi ve Holokost’tan sağ kurtulmuştu .

Ailesi, bir erkek kardeşi ve en büyük oğlu öldürüldü.

Kendisi, özgürlüğüne kavuşana kadar kocası tarafından saklandı.

Babası Ukrayna silahlı kuvvetlerinde tümgeneral rütbesine yükseldi ve son olarak Almanya’daki Ukrayna büyükelçiliğinde ve NATO’da askeri ataşeydi.

1980’den 1985’e kadar Klitschko’nun babası Çekoslovakya’daki Ralsko askeri eğitim alanında görev yaptı; aile Hradčany’de yaşıyordu . Klitschko, kardeşi Vitali’nin de gittiği Letná’daki Gagarin Okulu’na kaydoldu .

Klitschko, Ukrayna’nın Pereyaslav-Khmelnytskyi kentindeki Hryhorij Skoworoda Pedagoji Üniversitesi’nde spor bilimi ve felsefesi okudu .

2001 yılında Kiev’deki Ulusal Taras Şevçenko Üniversitesi’nden spor bilimleri alanında doktorasını aldı . Tez konusu Sporda Pedagojik Kontrol idi .

1996’dan 1998’e kadar Klitschko, Alexandra Klitschko ile evlendi.

Ocak 2010’dan Mayıs 2011’e kadar aktris Hayden Panettiere ile ilişkisi vardı .

2013 yılında ilişkilerini yenilediler. Ekim 2013’te ikilinin nişanı doğrulandı. Aralık 2014’te Klitschko ve Panettiere bir kız çocuğu sahibi oldular. 2018 yılında çift ayrıldı.

AYRICA BAKIN

Bill Walsh Kimdir

Bill Walsh (30 Eylül 1913 – 27 Ocak 1975), film yapımcısı ve senarist. New York’ta …

error: LÜTFEN KOPYALAMAYIN OKUYUN!